4,6

Це досвід освоєння нового трибу життя, зшивання в ціле клаптиків колишньої топографії уродженцем Мостара, герцеговинцем Кебо, що свідомо обрав життя в Сараєві у найважчий період його новітньої…
Издательство: Discursus

29 февраля 2024 г. 00:23

На початку березня 2022 року я питала в людей, хто що читає. І була здивована однією відповіддю: молодий чоловік, який живе під Харковом, а ту місцевість обстрілювали щодня і була посутня небезпека облоги, запійно читав про блокаду Сараєва. «Навіщо?» -спитала я. Він пояснив: «Я, - каже, - читаю книжки про війну, яка вже закінчилася, і ті, хто про неї розказують, уціліли».

Ганна Улюра «Писати війну»

Наверное, поэтому и я сейчас запойно читаю подобные книги. В случае с "Сараєво для початківців" - перечитываю. Читала ее сразу. как купила в 2017 году. Разница между тем и этим прочтением оказалось в том, что сейчас некоторое из просто теории перетекло в опыт, пережитый мной за эти два года.

Взять, допустим эту цитату. Ведь это же терроризм чистой воды ответить тем же обидчику, не правда ли? Как…

Год издания: 2017

Язык: Украинский

Перекладач: Катерина Калитко
144 стор.

29 февраля 2024 г. 00:23

Ганна Улюра «Писати війну»

21 августа 2018 г. 19:06

Неприкрита, безпристрасна і відверта правда про існування на межі виживання в умовах новітньої війни. Розказана вустами очевидця, який свідомо залишився жити в оточеному і обстрілюваному Сараєво у 1992 році.

Він відчув на собі, якою катастрофою для сучасної міської людини обертається відсутність водопостачання, електрики, обмеженість в харчах та інших ресурсах. А ще - вкорінений страх перед обстрілами снайперів, мінами, снарядами і несподіваною смертю, що чатує за кожним рогом… Довгими місяцями, які затягуються на цілі роки.

Хоч зовсім коротка, та дуже важка, дуже потрібна і дуже важлива книга. Вона концентрована і гірка, як лікувальна настоянка. Особливо боляче вловлювати перегукування із подіями, які відбуваються у наш час, в нашій реальності і на нашій землі.

Разом з тим, книга «Сараєво…

Подборки