4,7

Написану 45 років тому працю «Інтернаціоналізм чи русифікація?» присвячено аналізу радянської національної політики в Україні. Вона справила великий вплив на розвиток національного руху 1960–1970-х…
Издательство: Видавничий дім "Києво-Могилянська академія"

giggster

16 июля 2017 г. 19:42

Чено сказати, думав, що цей твір 1965 року більше документ епохи, ніж щось актуальне для наших часів. Але, як виявилося, з нього можна отримати багато корисної інфи. Хоча Дзюба концентрується на цитатах з Леніна, Маркса, Енгельса, тогочасних комуністичних лідерів, але також і робить масштабний історичний екскурс, тим самим демонструючи, наскільки радянська політика щодо націй наслідувала царизм. Ну і, звісно, у цьому зв'язку очевидними стають відразу й аналогії з Росією теперішньою. Думка не нова, але Дзюба підкріплює її великим арсеналом історичних і – головне – документальних аргументів.

Юрій Шаповал. Інтенціоналізм як русифікація, або Що і як обстоював Іван Дзюба 40 років тому
Станіслав Кульчицький. «Інтернаціоналізм чи русифікація?»
Іван Дзюба. Попереднє слово до видання 1998 року
Іван Дзюба. Чи вийдемо з полону минулого?
Іван Дзюба. Лист по Першого секретаря ЦК КПУ
Іван Дзюба. Інтернаціоналізм чи русифікація?
Іван Дзюба. З відстані чвертьстоліття. Післяслово.
Іван Дзюба. Виступ на І Всесвітньому форумі українців

Язык: Украинский

giggster

16 июля 2017 г. 19:42

10 августа 2015 г. 12:10

Рекомендую усім, хто цікавиться історією України, особливо розвитком її культури протягом радянського періоду, і чому для багатьох українців mother tongue - російська, а grandmother tongue - була українська