У кнігу ўвайшлі лепшыя творы сучасных беларускіх празаікаў, рэкамендаваныя Міністэрствам адукацыі Рэспублікі Беларусь для чытання і вывучэння ў агульнаадукацыйных установах.
Серия: Школьная бібліятэка
Издательство: Мастацкая літаратура

ranica_t

28 октября 2016 г. 13:19

І сапраўды каноны: адносіны да царквы, да танцаў, да гасцей. Мяккая канапа ў залі, драўляныя хаты, зробленыя без цвікоў... Гэтае апавяданне - быццам імгненне назірання за жыхарамі палескага мястэчка. Не захапляе, не. Такое сабе павольнае апавяданне пра звычайнае жыццё-быццё.

Шлях да Галгофы
Автор: Віктар Праўдзін

Шлях да Галгофы. Цукеркі ад бацькі. Бездань. Хто наступны? Боль. Бусліная гісторыя.

Старасвецкія міфы горада Б*
Автор: Людміла Рублеўская

Старасвецкія міфы горада Б*. Шляхецкія апавяданні. Жаніх панны Данусі. Жалезная Кнопка.

Цугцванг
Автор: Андрэй Федарэнка

Цугцванг. Верабей. Ліпа. Ратан. Рамонак. Ракі. Рабіна. Чабор.

ISBN: 978-985-02-1141-5

Год издания: 2009

Язык: Белорусский

Сучасная беларуская проза : [для сярэдняга і старэйшага школьнага ўзросту / укладанне А. Лесавіка]. - Мінск : Мастацкая літаратура, 2009. - 462, [1] с. - (Школьная бібліятэка).
17019 экз.

ranica_t

28 октября 2016 г. 13:19

27 сентября 2015 г. 17:55

Нудная, старамодная кніга. На чытача дзейнічае моцны патрыярхальны і рэлігійны ціск, бясконцыя вясковые стэрэатыпы. Аўтар прапаноўвае нам сваё бачанне рэальнасці, гэта я разумею. Але такі позірк - істотная стэрэлізаваная нудота. Не для мяне.