4,4

«39 віршів про війну, яку ніхто не оголошував, про біль, із яким ніхто не може впоратися, про любов, від якої ніхто не може відмовитися, та надію, на якій усе тримається». Сергій Жадан.
Издательство: Meridian Czernowitz

17 апреля 2022 г. 18:03

Первое осознанное знакомство с творчеством Жадана. Осознанное - потому что до этого был "Ворошиловград" на русском языке, который месяца два лежал на прикроватной тумбочке, а потом, так и будучи не начатым, отправился снова лежать на дальнюю полку. К выбору с чего начать знакомство подошла осознанно - всегда нравились истории про тамплиеров. Но без временного контекста сборник вряд ли воспринялся б так остро. Не могу сказать, что он мне понравился, если честно. И не могу сказать, что откликнулся стиль Жадана. Но определенно, что то такое-эдакое, цепляющее и тоскливо-щемящее в его строках есть.

І ми стоїми під пекучим небом, І не можемо зайти на власні подвір'я

или

Потрібно мати місце, якого буде шкода

Может дело не в этих строках, а в том, что происходит. Может наложилось восприятие…

ISBN: 978-617-614-145-7

Год издания: 2016

Язык: Украинский

120 стор.
145х215 мм

2016 - книжкова премія літературного порталу «ЛітАкцент» - лауреат номінації "Поезія"

Кураторы

17 апреля 2022 г. 18:03

І ми стоїми під пекучим небом, І не можемо зайти на власні подвір'я

или

Потрібно мати місце, якого буде шкода

20 июля 2020 г. 18:36

5 "Але містом перетікає ріка. Перетікає вже стільки літ. Безкінечна, чорна, важка, розрізає світ. Далі вибирай сама, як бути при цій ріці. Нічого не вдієш із вами всіма. Живі люблять до смерті. Потому люблять мерці".

Вплету Жадана собі у серце, щоб його ніколи не можна було вирвати.

Поезія, яка переливається ріками, перетікає у вени і подорожує тілом, віддаючи глибоко у підсвідомості.

Біблійні образи, влучні алегорії, глибина кожного рядка, традиційна для Жадана. Ритм, який влучає у душу, відвертість та болючі теми, що пишуться в Україні про Україну... Не можна виразити словами усю ту ніжність, яку я відчула, прочитавши збірку. Ось так і твориться найміцніший зв'язок.

Тандем Ройтбурда і Жадана - це щось неймовірне, а оформлення - то чистої води найщиріша естетична насолода.

Цю книгу нікому не віддам, але буду радити всім. І виписувати цитати, завжди виписувати цитати, викарбовуючи їх для майбутніх поколінь.

Ще раз впевнилася, що до Жадана відчуваю найчуттєвішу любов із можливих. Стовідсотково мій.

"Коли…

Подборки