4,7

Дарагі сябар! З гэтае кнігі ты даведаешся пра мінулае Беларусі, пачынаючы ад тых часоў, калі на нашй зямлі з`явіліся першыя людзі. ты прачытаеш, як жылі твае продкі, як яны будавалі гарады і…
Издательство: Наша Будучыня

ranica_t

28 октября 2016 г. 12:39

Шчыра лічу, што гэтую кнігу павінен прачытаць кожны беларус. На жаль усё тое, што вывучалася калісьсці, забываецца. Губляюцца імёны, прозвішчы, даты. У гэтым творы караценька, проста і цікава распавядаецца пра асноўныя падзеі, якія адбываліся на Бацькаўчшыне. Гэта трэба ведаць і помніць усім, каб нашыя карані былі моцнымі і дужымі.

ISBN: 9986-9229-7-X

Год издания: 2003

Язык: Белорусский

Страниц - 127
Переплет - Твердый переплет
Издание - Третье издание
Формат - 60х84/8 (205х290 мм, энциклопедический)

ranica_t

28 октября 2016 г. 12:39

3 февраля 2016 г. 15:33

Кніга - гэта добры кароткі прагон по асноўным лікам, з'явам і падзеям з гісторыі Беларусі. Мне 25 год, я ужо праходізла гісторыю і ў школе, і в універы, але ж усё, вядома, страчваецца, і было прыемна асвяжыць у памяці ў такой даступнай форме - кніга не тое каб дзіцячая, а проста выразная і беглая. Будзе добра усім.

Адметнае музычнае і гукавое суправаджэнне. Прысутнічаюць трэкі гурта "Стары Ольса", а таксама гукавыя "зарысоўкі" - поля боя ці горада.

Чытае аўтар. Что яшчы трэба ведаць про начытку?