4,6

Твори Мирослава Дочинця знають і люблять по всьому світу! На сторінках своїх книжок він шукає відповіді на одвічні питання, що близькі кожному: хто ми, для чого прийшли в цей світ, куди йдемо. Ви…
Издательство: Клуб Сімейного Дозвілля

31 октября 2022 г. 23:16

4 Спойлер Спокійна, хороша, приємна книжка

Смішна і водночас філософська книга про життя людей на Закарпатті в 20 столітті. Це авторські спогади про людей, яких він зустрічав, про їхні долі: дідусь, що лікує хвороби; жінка, яка стикається зі смертю кожен день, бо заробляє на життя тим, що обмиває та готує мертвих до похорону; ціркус, тобто цирк і доля юної циркачки, яка мала тіло, ніби без кісток; жінка, яка берегла своє дівоцтво до самої смерті; тямущий Йонко та ін. герої.

Книга містить цікаві старовинні фотографії закарпатців, а також словник закарпатських слів. Хоча і вона невелика, але я кожну сторінку заглядала в словник, бо багато незнайомих слів (куча = занедбана хата, босорканя = відьма, умліока = в одну мить, маржина = худоба, ачей = мабуть, фіґлі = жарти, челядинка = жінка та ін.). На середині книги і далі прочитання…

ISBN: 978-966-14-9260-7

Год издания: 2015

Язык: Украинский

Количество страниц 288 стр. (иллюстрации)
Формат 84x108/32 (130x200 мм)
Переплет Твердый
Шрифт Helios

31 октября 2022 г. 23:16

4 Спойлер Спокійна, хороша, приємна книжка

16 апреля 2020 г. 19:07

КНИГА МИРОСЛАВА ДОЧИНЦЯ "КАРБИ І СКАРБИ» вийшла друком у 2015 році.

Книга, немов оклик у натовпі. Вона схожа і на випадковий погляд, і на тиху мелодію, на щось, втаємничене і до болю знайоме.

Якимось відчуттям справжності віє з її сторінок. А ще більший колорит справжності дають світлини із життя карпатців.

Тканина книги плететься із оповідань, що ілюструють життя трудівників, «правильне» життя.

Але тези ці без штучного моралізму, а яскраві та живі. А часом навіть вражаючі.

Я не критик, не науковець і не публіцист, але назвала б Мирослава Дочинця найбільш глибинним та народним з сучасних українських митців живого художнього слова.

Деталі побуту селян назбирані та вимальовані з неприхованою любов’ю та повагою.

Книга знайомить нас з цілим світом карпатської людини.

Світом реальним, предметним, та…

Подборки