3,3

Оповідання «Білий кінь Шептало» було написане у 1965 році.

Це було одне з ранніх оповідань митця, написане в ті роки, коли після століть жорстокого цензурного контролю наше мистецтво загалом (не…
Издательство: Радянський письменник

BonesChapatti

9 января 2020 г. 20:39

5 Скорений волею

Здавалося б, якихось півгодини читання, а який глибокий зміст твору. Оповідання "Білий кінь Шептало" зовсім не про коня, а про людину.

Чому, отримавши омріяну свободу, Шептало повертається в неволю? Невже його дух зламаний Степаном? І так, і ні. Шептало любив конюха, тому радо корився йому. Але люта образа зранила серце до краю. Кінь вирішує втекти.

Від кого втікає Шептало? Від Степана, образи чи самого себе? Можливо, він просто не може вповні прийняти своє становище, тому зважується на бунт.

Саме на волі Шептало розуміє, якими примарними були його мрії. Адже без рідного двору, любого серцю Степана йому вже не потрібні ні свобода, ні зелені луки із запашною конюшиною, ні безмежна блакить ясного неба.

Повертається на подвір'я Шептало вже не білим конем, а конем, який осягнув своє…

Год издания: 1969

Язык: Украинский