3,8

Короткие сведения о жизни и творчестве выдающегося украинского драматурга ХІХ ст., о театре "корифеев". Трагикомедия "Сто тысяч" (сокращенно) - классический образец украинского "театра…

BonesChapatti

5 января 2020 г. 23:13

4 Money, money, money...

Наскільки сильно ви любите гроші? Якщо дуже-дуже, як Герасим Калитка, ця комедія написана саме для вас. Хоча я радше назвала б її трагікомедією. Для чоловіка гроші дорожчі й миліші серцю, ніж життя. Сцена, коли Герасима знімають з петлі, а він жалкує, що його врятували, взагалі трагічна. У будь-якому випадку твір вартий уваги. Читається за якусь годину, а повертаєшся до нього не раз, співчуваючи таким, як головний герой.

Кураторы

BonesChapatti

5 января 2020 г. 23:13

4 Money, money, money...

Nina_M

19 марта 2017 г. 18:54

Перечитування книги завжди відкриває якийсь новий аспект літературного твору. І якщо читачів-школярів традиційно спрямовують на аналіз образу Герасима Калитки і його "стяжательства" ("Земелька, свята земелька", мабуть, довго сниться не одному поколінню українців), для мене цікавим у цьому творі виявився саме трагікомічний аспект: стосунки героя з його дружиною, гіперболізація скупості, художні засоби творення комічного. Не буду їх аналізувати, але ідейне навантаження твору настільки потужне, що важко вигадати щось більш викривальне для людської ненаситності.