4,5

Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб вбити у пам’яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді…
Издательство: Клуб семейного досуга

ludas1989

Книжковий співчарник

17 апреля 2022 г. 22:11

4.5 "Легенда? Та ні, жива правда."

"Ні, не було у нас зовсім страху, він звітрився разом з надією, бо коли в чоловіка уже й надія пощезла, то який може бути страх?"

Несколько лет назад одна девушка, на встрече книжного клуба "Bookля" в Киеве, Grizabella  сказала мне фразу "Ты не интересуешься историей своей родины, потому что ещё не созрела". Запомнила на всю жизнь и только сейчас поняла о чем говорила. Только жаль, что для моей заинтересованости потребовались военные события.

"Будь-який окупант преться на чужу землю тільки грабувати й визискувати."

Слушая аудиокнигу, меня поражали некоторые моменты, аж до мурашек. Потому что, прошло 100 лет, а ничего не поменялось. Это печально! Исторические данные и документы находящиеся в книге настоящие. Наверное, так даже хуже. Более того, это доказывает, что все что происходит…

ISBN: 978-966-14-7987-5, 978-966-14-7839-7

Год издания: 2011

24 жовтня 2011 року польський кінорежисер Єжи Гофман сказав, що відмовився екранізувати роман Василя Шкляра «Чорний ворон», тому що ця книга антиросійська і ксенофобська. Про це режисер заявив в інтерв'ю телеканалу «Україна». На питання телеканалу, чому Гофман не екранізуватиме «Чорного ворона» Василя Шкляра, режисер відповів: „Для мене «Чорний ворон» — книга націоналістична, саме що не антирадянська, а антиросійська! Це книга ксенофобська, а це шлях в нікуди“

Цей твір отримав кілька літературних премій: переможець конкурсу «Книга року 2009» Всеукраїнського рейтингу Костянтина Родика, переможець премії «Айстра».
Ліга українських меценатів на конкурсі «Ярославів вал» віддала першість твору в номінації «Кращий історичний роман».
У лютому 2011 р. Комітет з Національної премії України ім. Т.Шевченка за роман «Залишенець. Чорний ворон» визначив Василя Шкляра лауреатом Шевченківської премії 2011 року в галузі літератури.

Кураторы

ludas1989

Книжковий співчарник

17 апреля 2022 г. 22:11

4.5 "Легенда? Та ні, жива правда."

"Будь-який окупант преться на чужу землю тільки грабувати й визискувати."

16 мая 2021 г. 19:08

Двоякое впечатление оставила у меня эта книга.С одной стороны трагедия Украины начала 20х годов разорванной войной, трагедия людей,в особенности главного героя,с другой....я понимаю,что среди "красных"были сволочи и сволочи редкие.Но при прочтении книги создавалось впечатление,что автор ненавидит всех русских,целую нацию от мала до велика.
Это лично мое мнение,которое сложилось у меня после прочтения данной книги.