3,8

Поема «Сон» – перший в українській літературі твір політичної сатири.
Сатиричний твір – твір викривального змісту, у якому різко висміяні реакційні, потворні явища в суспільному житті або риси характеру людей. Викриваючи негативне, антинародне, сатира утверджує позитивне, демократичне, високоморальне.
Назва – від образної алегоричної форми викладення змісту сну. Кріпосництво -як жахливий сон, від якого дерев’яніє навіть людина, що спить. Поет закликав прокинутися, позбутися жахів і жити повноцінним життям.
У невеличкому творі автор прагнув охопити всю Російську імперію, і сон виправдовує уривчастість розповіді, швидку зміну подій, казкові пересування, фантастичні картини (сцена «генерального мордобитія»), алегоричні образи (біла пташка – душа замучених козаків), звільняє від довгих переходів.

KiraNi

Жрица Лунной богини

2 июня 2020 г. 21:04

3 Пусто, хотя и родное

Время чтения: 21 минута

Писать рецензию на эту небольшую поэму - сложно. Да, здесь моменты и история моей страны, моей родной земли. Но как бы там ни было, при чтении чувств как таковых не было. Хоть и читала я вслух, хоть и хотелось кричать и шептать строчки, а на некоторых моментах глаза заполняли слезы.. Всё равно - внутри ничего не отозвалось. Не хочу как-то расписывать что-то заумное об этом произведении, поэтому просто скажу, что читать или нет - ваш выбор. Вы сами должны понять нужно ли это вам.

До встречи на Луне..

Форма: поэма