1 января 2018 г. 22:16

5 #Небратні

Авторський публіцистичний аналіз відносин Росії та України. Кідрук простежує відносини українського і російського народів, починаючи з часів Хмельниччини. Автор стверджує, що незалежність та свободу вибору народ повинен відстоювати сам, не сподіваючись на чиюсь допомогу. У творі М. Кідрук роздумує про історію виникнення слов’янських мов, русифікацію України, Будапештський меморандум 1994 року, газові війни 2004–2009 років, захоплення Криму росіянами, «сім’ю» Януковича, майдан 2013–2014 років, війну на сході України тощо. Уя книжка вийшла в Польщі під назвою «Ja, Ukrainiec».

10 июля 2016 г. 14:11

3 Патриотизм или манипуляция?

В целом правильно про брехню в СМИ, распятых мальчиков, вымарывания из истории Киевской Руси и замены ее на Древнерусское государство. Непримиримых в своей поддержке государственной лжи (вопреки фактам) средних россиян. Резанули своей пропагандистской необьективностью факты времен Майдана: Где про коктейли Молотова? Кто начал стрельбу 20-го на Институтской и кто кричал не стреляйте в спину своим? Кто возглавил мирный наступ на ВР и был ли он мирным? Откуда такая уверенность что стреляли по людям снайпера и Беркут? Выполняли ли присягу вевешники или защищали режим Януковича?

Итого: Брехня слилась с правдой и стала патриотизмом? - ни слова про зраду, ни фамилий, ни критики власти, ни размышлений о трагедии украинского народа.

3 апреля 2016 г. 15:25

Чим далі від нас початок всім відомих подій 2014-го року тим більше з"являється книг які намагаються прослідкувати витоки всього того потрясіння. Книга не претендує на ідеальність, але як приклад достатньо упорядкованого викладення україно-російського протистояння вона більш ніж пристойна. На мою думку їй не вистачає більш розгорнутої розповіді про україно-російські конфлікти часів Гетьманщини (час Руїни) та 19 століття. І не вистачає все таки розкриття теми людей, що перейшли на сторону ворога в цьому конфлікті, адже завжди в історії України цей фактор був ключовим, для розуміння поразок в минулих та сучасних конфліктах нашої країни.

11 декабря 2015 г. 19:28

Погляд на російсько-українське сьогодення. Я не коментуватиму очевидні для вільно думаючих і дихаючих людей речі. Як і у випадку з автором - уже понад рік не спілкуюся зі своєю російською родиною. Час розсудить.

Перевод.

Взгляд на российско-украинское сегодня. Не хочу комментировать очевидные для свободно думающих и дышащих людей вещи. Как и в случае с автором - уже больше года прекратил общаться со своей русской родней. Время рассудит.

Книга прочитана в рамках игры "Школьная вселенная"

22 ноября 2015 г. 21:21

4 "...не друг і не брат, а лицемірний ворог..."

Складно аналізувати книгу, події, описані в якій почали відбуватись позавчора і на даному етапі не видно їм завершення. Та все-таки буду намагатись передати відчуття під час і опісля читання. Напевне повторю всіх рідерів цієї книжки в тому, що дана книга може бути настільною для кожного українця, бо, справді, це посібник історії наших "дружній та братніх" відносин із північним сусідом. Вона не повністю оперта на нудну історичну констатацію фактів, але й на загальнодоступні журналістські розслідування, логічні міркування автора та простий аналіз дотичних подій. Прочитати її варто, особливо коли остогидла брехня та бруд, що ллється звідусіль, коли порожнеча появляється замість чіткої відповіді на питання "що відбувається в країні та коли це все закінчиться?". Думка автора і його позиція…

22 сентября 2015 г. 14:16

Начинала читать с большой остнорожностью, может потому впечатления остались довольно позитивные. И еще - я анализирую саму книгу, ее форму и подход, а не то, о чем в ней рассказывается. Это слишком серьезные вещи, чтобы писать о них в рецензии и еще и провоцировать тут какие-то конфликты. Это действительно энциклопедия и, я считаю, она вполне может оказаться полезной, особенно для тех, кто не учил в школе историю или оказался растерянным после последних лет. В то же время я считаю, что углубление в слишком давние события не имеет смысла. Я хочу сказать - вопросы о том, кто настоящий потомок Киевской Руси, что и как происходило во времена Богдана Хмельницкого, имеют место скорее в культурной сфере, но никак не в экономической\политической. Есть один вопрос - выгодны ли взаимоотношения с…

20 июля 2015 г. 09:26

Це перша книга Кідрука,яку я прочитав.Завдяки ній я дізнався дуже багато про істроію українського народу,визначні події,які відбувалися в процесі розвитку нашої нації та багато різних фактів,які мені було встидно не знати.Читаючи "Небратні",кожен українець повинен розуміти те,що ми унікальний народ,який не є одним із відростків Росії,а самостійним,потужним та незалежним народом.Автор дуже вміло відкрив мені очі на події,які відбувалися вже за мого життя:українську "сім'ю" та багато інших кримінальних організації,які функціонували на території нашої держави. Моя оцінка-4.Я гадаю,що автор здатен на більше.Дуже пишаюся,що не всі люди закривають очі на події які відбуваються у нашій країні,а ще й відверто про це говорять.Буду продовжувати читати Кідрука у електоронному варіанті.

27 апреля 2015 г. 21:19

"Небратні" Макса Кідрука - це ніщо інше як енциклопедія вікового протистояння між Україною й Росією, щедро приправлена авторськими спогадами, роздумами та прикладами з особистого життя. Правдива і систематизована інформація багатьом відкриє очі на сутність російсько-українського конфлікту, що "розпочався не на Майдані 2013 року, а щонайменше за декілька століть до цього" - так український письменник Андрій Любка відкликається про дану книгу. Погоджуватися із цим чи ні - судіть самі, однак хоча б для загального розвитку варто почитати.