4,5

В книгу Алексея Силыча Новикова-Прибоя вошли рассказы "По-темному", "Подарок", "Шалый", "Певцы", "В бухте "Отрада" и др., а также роман "Капитан первого ранга", созданные писателем в разные годы.
Издательство: Московский рабочий

23 июля 2019 г. 10:58

Вельмі цікавая кніга, але ў параўнанні з "Цусіма", крышку слабей. Ну гэта на мой погляд. Тым не менш сама па сабе вельмі цікавая. Чытаецца лёгка. Канешне, калі чытаеш такія кнігі, то патрэбна не забываць хто аўтар і ў які час гэта кніга пабачыла свет. Тэма рэвалюцыі была поўнасцю раскрытая. Канешне на сённяшні момант, гісторыю перапісваюць, на якія-небудзь моманты з таго часу пачынаюць глядзіць па другому. Тым не менш, кніга мне спадабалася.

Год издания: 1977

Мягкая обложка, 384 стр.
Тираж: 150000 экз.
Формат: 84x108/32 (130х205 мм)

23 июля 2019 г. 10:58

viktork

26 мая 2015 г. 11:05

Несмотря на просоветскую апологетику, роман очень интересный, познавательный. Нравы русского флота описаны очень колоритно. Особенно хорош адмирал, объезжающий улицы в конце увольнительной и смотревший как расположились пьяные матросы по отношению к кораблю. Державших правильный курс жалел, к тем, кто лежал ногами к морю был беспощаден…