4,3

Радыёкампазіцыя спектакля Нацыянальнага Акадэмічнага Тэатра імя Я.КупалыКанал "Культура". Беларускае радыёКандрат Крапіва - Брама неўміручасці (радыёкампазіцыя спектакля Націянальнага Акадэмічнага…

28 ноября 2014 г. 13:30

Вельмі цікавае і поўнае разважанне на тэму неўміручасці - бясконцавага жыцця. Калі б сёння раптам гэта стала магчымым? Разглядаюцца этычныя, дэмаграфічныя праблемы (і, мабыць, болей, але не такі глыбокі я аналітык). Карацей кажучы, калі хто хоча падрыхтавацца да дэбатаў на адпаведную тэму, яму сюды.

Увогуле, п'еса напісана (і адыграна) вельмі... якасна. І цікава. Не чакаеш такога ад аўтара з "абрыдлых" беларускіх класікаў, але вось, могуць, і добра. З павагай і гонарам я зараз стаўлюсь да Крапівы.

П'еса запісана дастаткова даўно, у 1995 годзе. Якасць запісу не выдатная, і спачатку трохі адтурхоўвае наўцямная песня, але слухайце далей, не пашкадуеце.

Год издания: 1995

Язык: Белорусский