3,9

В книзі зібрані найкращі твори класика української літератури Михайла Михайловича Коцюбинського (1864-1913), одного з найцікавіших майстрів українського слова.
Блискучий новеліст, він є одним з…
Серия: Українська класика
Издательство: Фоліо

28 октября 2023 г. 00:52

Історія трагічного життя гуцула Івана. Карпати. Початок минулого сторіччя. Скільки забобонів, незрозумілих тепер, оточувало наших предків. Але все таке колоритне. Магічне. Дивне. І все таке рідне. І, навіть, гори, на яких колись бував. Але, мабуть, проникнутися книгою важко, якщо не бачив Верховини, не ходив тими стежками, не чув Черемоша.

Fata morgana, повесть

Художній редактор Б. П. Бублик
Технічний редактор Л. Т. Єна
Комп'ютерна верстка: М. Л. Теплицький
Коректор Г. С. Таран

Підписано до друку 28.02.05. Формат 84х108 1/32.
Папір офсетний. Гарнітура тип Таймс. Друк високий з ФПФ.
Умов. друк. арк. 18,48. Умов. фарбовідб. 19,32. Облік.-вид. арк. 20,4.
Тираж 4000 прим. Замовлення № 5-91

ТОВ "Видавництво Фоліо"
Свідоцтво про внесення суб'єкта видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції ДК № 502 від 21.06.2001 р.

ТОВ "Видавництво Фоліо"
Свідоцтво про внесення суб'єкта видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції ДК № 683 від 21.11.2001 р.

Написано в г. Чернигове, 1911. Первопечать: журнал «Літературно науковий вісник», 1912, т. 57, кн. 1, с. 5-32, кн. 2, с. 209-226.

Повесть "Тіні забутих предків" была написана Михаилом Коцюбинским в 1911 году после краткосрочного посещения писателем карпатского поселка под названием Криворивня. Край с живописной природой и первозданным бытом его жителей, конечно, не дали Коцюбинскому достаточного объема материалов для будущего произведения, однако желание написать про "необычный сказочный народ" (так писатель называл гуцулов, проживавших в украинских Карпатах) было сильнее. Сам писатель еще неоднократно посещал гуцульский край, где изучал обычаи, быт, фольклор его жителей. По мнению Коцюбинского, гуцулы даже в ХХ веке оставались язычниками. На доме в поселке Криворивня, в котором останавливался Коцюбинский, висит памятная табличка.

"Тіні забутих предків» - повесть Михаила Коцюбинского, написанная под впечатлением от его пребывания на Гуцульщине. В произведении повествуется о любви Ивана и Марички. Ярко продемонстрированы быт и жизнь гуцулов.

1964 - Тени забытых предков / Тіні забутих предків (режиссер: Сергей Параджанов; в ролях: Иван Миколайчук, Лариса Кадочникова)

Кураторы

28 октября 2023 г. 00:52

4 декабря 2022 г. 00:29

Це було просто ВАУ!!! Я не розумію хто і навіщо вніс цю книгу в шкільну навчальну програму, адже це далеко не дитяча література. Це історія дорослого кохання, простого і чистого, яке народилось між Марічкою і Іваном коли ті були ще дітьми.  Мова в цій повісті дуже автентична, складна для розуміння. Навіть із моїм багажем років проведених у Карпатах, я не розуміла великої кількість слів,  «словничок» із приміток не надто допомагав. Але це абсолютно не заважало мені насолоджуватись текстом, навіть навпаки створювало неповторний шарм, таку собі магію цієї місцевості та часу. Як же сильно мені хочеться бути частиною тих обрядів на Святий вечір, танцювати із чугайстром біля багаття посеред ночі, ворожити на весну й просто закохатись, хоча часом саме останнє із переліченого видається найважчим…

Подборки