Алесь Разанаў - Танец з вужакамі
Танец з вужакамі 4,8

Публікацыя ў 1966 годзе вершаў дзінаццацікласніка Алеся Разанава стала падзеяй у беларускай паэзіі. Але падзеяй у беларускай паэзіі стала наогул уся творчасць паэта, з чыім імем звязаны яе найбольш прынцыповыя дасягненні апошніх дзесяцігоддзяў. Класічны традыцыяналіст і разам з тым яркі наватар, А. Разанау увёў у паэзію свае, новыя, жанры, здзейсніўся, па словах крытыкі, як школа і як накірунак і, нягледзячы на шчыльныя ідэалагічныя забароны, сказаў непаўторнае слова пра час і пра сябе. Творы А. Разанава нязменна прыцягвагоць увагу чытачоў і даследчыкаў, актыўна перакладаюцца на іншыя мовы. Падводзячы рысу пад здзейсненым, кніга выбраных…
Серия: Беларуская проза ХХ стагоддзя

Паэма чырвоных вяровак

ISBN: 985-02-0468-0

Год издания: 1999

Язык: Белорусский

Разанаў, А. Танец з вужакамі : выбранае / Алесь Разанаў. - Мінск : Маст. літ., 1999. - 461, [1] с. - (Беларуская проза XX стагоддзя).