4,2

Як жыць, калі табе толькі 14, а ў цябе няма бацькі, маці твая – п’яніца, ты павінен жыць і вучыцца ў інтэрнаце? Як жыць, калі ўся вёска, куды ты прыехаў на лета да маці, мяркуе, што ты – злодзей?…
Издательство: Мастацкая літаратура

marina-step

28 апреля 2017 г. 11:59

Вот такие бы книги нам в школе задавали читать! Язык очень хороший, всё понятно. Добрая книга, про дружбу, про взаимовыручку, про любовь к своей земле и Родине. Книгу очень хорошо читать на Радоницу, когда едем в деревню к родным, к могилкам умерших, вспоминаем их, и как раз накануне 9 мая. Вот прям в это время она зашла особенно))

ISBN: 978-985-02-1388-4

Год издания: 2012

Язык: Белорусский

Гапееў, В. Ведзьміна Тоня : аповесць / Валерый Гапееў. – Мінск : Мастацкая літаратура, 2012. – 294 с.

marina-step

28 апреля 2017 г. 11:59

16 апреля 2015 г. 23:24

Цікавая з гледзішча мовы, асьвятленьня ваеннай ды ідэалягічнай тэмаў. Асабліва кранула гісторыя абяздоленага дзяцінства брата зь сястрою.