4,1

Оксана Забужко, поэт и прозаик - один из самых популярных современных украинских авторов. Ее известность давно вышла за границы Украины.
Роман "Музей заброшенных секретов" - украинский эпос,…
Издательство: АСТ

BonesChapatti

23 июля 2020 г. 08:08

2 Чи повіриш ти ЧУЖИМ секретам?..

Чи робили ви в дитинствi секретики? Пiд скельце сховати найдорожчi дрiбницi, закопати пiд землею, а потiм через багато-багато рокiв вiдкопати. Саме таку метафору використовує Оксана Забужко у своєму романі. І це єдине, що мені в ньому подобається. Все решта - політичне замовлення за міжнародні ґранти. І цим все сказано.

Музей заброшенных секретов, роман

Перевод: Елена Мариничева

ISBN: 978-5-17-078437-0

Год издания: 2013

Твердый переплет, 704 стр.
Формат 60x90/16 (145х215 мм)
Тираж 2500 экз.

Переводчик: Елена Мариничева

"Мені часто ставлять питання: „Це правда, ви пишете роман про УПА“? Бо я вже достатньо „наслідила” з своїми „упівськими” дослідженнями – хоча це тільки частина моїх „writer’s research“, які знадобилися для „Музею...“, але за часом вона виявилась найзатратніша, так що я вже справді зробилася експертом з теми УПА – матеріалу назбирала стільки, що на кілька дисертацій вистачило б! Коли я починала, я просто не уявляла, у що вляпалась. Думала, трошки почитаю історичних дже рел, трохи в архівах посиджу – і буду мати загальну картину, по якій можна буде „вишивати” історію кохання героєвої бабусі. Але ж я поняття не мала, що не існує жодних системних праць із цієї теми! Навіть 30-томний „Літопис УПА“ – насправді ніякий не „літопис”, а хаотична збірка підручних матеріалів. А значить, щоб зберегти достеменним дух часу і не навішати „развєсістой клюкви“, письменникові треба самому виконувати чорнову роботу історика – орати цілину. Ось де були справжні польові дослідження! Крім сидіння в архівах і консультацій із фахівцями, довелося відбути купу поїз док „на місця”, від карпатської полонини Березовачки до Мюнхена – для зустрічей із живими учасниками тих подій. Я маю в комп’ютері кількадесят годин записаних інтерв’ю – безпосередньо в текст із того потрапив невеликий відсоток, те, чого сама не вигадаєш (доводилось розпитувати й про те, про що люди „старої школи” в спогадах не пишуть: а як у криївці пахло,а куди ви ходили в туалет, а як виводили воші тощо?). І от саме ці люди, уклін їм доземний, своїми розповідями допомогли мені відтворити в уяві загальний психологічний пейзаж тих років." З інтерв'ю О.Забужко "Українському журналу, 9|2008"

Прочитав русский перевод этой книги, критик Лев Данилкин назвал писательницу "Солженицыным в юбке", определил ее прозу как "нервно-паралитическую" и предрек, что сто лет спустя вся Украина будет заставлена памятниками Забужко.

Лауреат: 2013 г.Ангелус
Номинант: 2010 г.Премия «Книга года BBC. Украина» (Книга года)

Кураторы

BonesChapatti

23 июля 2020 г. 08:08

2 Чи повіриш ти ЧУЖИМ секретам?..

31 марта 2019 г. 19:08

3.5 Пограничное состояние, или Зачем снятся сны?

Сегодня перед рассветом я наконец-то возглавила революцию. Ну или не революцию, а бессмысленный и беспощадный бунт. Или не возглавила — мосты, почта и телеграф не тронуты, броневика не выдали — просто громче всех кричала в стихийном порыве, почти не раздражаясь, что чьё-то плечо оказалось вровень с моим, чей-то локоть пролетел мимо носа, чьи-то найки потоптались по любимым конверсам. Да, так всё и было: в одно мгновение вялые и со всех сторон посторонние люди в демократичном демисезонном унисексе, сосредоточенно бредущие по бесконечному туннелю с дёрганым освещением (переход на Павелецкой, что ли?) вдруг встрепенулись, превратились из безликой толпы в боевых товарищей, глотнули эйфории, хором выдохнули и принялись скандировать: «Долой письменную речь! Алфавит — это фашизм!» и ещё…