4,1

«Intermezzo» — імпресіоністична новела Михайла Коцюбинського, написана в 1908 році в Чернігові. Новела складається з 11 частин, що пов’язані образом митця — учасника й оповідача зображуваного; розповідає про його духовне одужання при зустрічі з природою. У творі порушено проблеми душевної рівноваги, повноцінного життя, специфіки творчого процесу.

30 июля 2023 г. 22:03

5 Спойлер

Я ще не зустрічала людини, яка б не читала цієї новели. Та якщо ви її не читали, то я палко раджу негайно це зробити.

Умовно, можу поділити книгу на три частини:
1 - депресія.
2 - спокій.
3 - нетерпіння.

1. Починається розповідь доволі депресивно та меланхолійно. Опис "города", дійсно змусив мене проникнутися своєю атмосферою безнадійності. Головно героя, доречі, теж, тому він й тікає подалі, щоб знайти спокій для своєї втомленої душі та почати знову творити.

2. Ліричного героя нарешті відпускає город і він може дихати на повні груди. Тісний зв'язок з природою, нарешті заспокоїв його, уся депресія й меланхолія  зникли під променями сонця. Ця частина мені дуже сподобалася, вона найбільше вплинула на мене. Я відразу відчула розслаблення, та й взагалі, стало доволі комфортно.

3. В умно третій…

Написано в г. Чернигове, 1908. Первопечать: журнал «Літературно науковий вісник», 1909, т. 45, кн. 1, с. 5-15.

Форма: новелла

3 - нетерпіння.

3. В умно третій…

27 января 2021 г. 23:24

1 *это мое мнение

Прочитала эту новеллу только из за школьной программы. Я считаю что это просто бред и писатель написал это точно не на трезвую голову. Не вижу в нем смысла от слова совсем . В большинстве случаев это произведение люди понимают уже в зрелом возрасте . Так и не поняла зачем ее ставят в программу школьников - подростков . Потратила свое время зря .

Издания