4,2

Новую кнігу Андрэя Федарэнкі склаў аўтабіяграфічны раман “Мяжа”, а таксама выбраныя лепшыя апавяданні, якія ўпершыню выходзяць пад адной вокладкай. Раман-эсэ “Мяжа” пасля часопіснай публікацыі…
Серия: Лімаўскі фальварак
Издательство: Літаратура і Мастацтва

29 марта 2018 г. 08:53

Федарэнка - адзін з найлепшых сучасных пісьменнікаў у Беларусі. Для мяне. Гэты аўтар аднолькава таленавіта піша гістарычны раман, аповесць пра сябе альбо на выдуманы сюжэт з сучаснасці. Мяжа - раман-эсэ. Гэта еўрапейскі трэнд, які ў Беларусі рэдкасць. Федарэнка ў сваёй кнізе шмат "калупаецца" ў сабе. Выварочвае свой унутраны свет перад чытачом. Толькі робіць ён гэта цікава, па-майстэрску. Канечне, месцамі тое надакучвае. Але агульнае ўражанне не псуе. Параіў бы тым, хто не чытаў іншых кніг Федарэнкі, не пачынаць знаёмства менавіта з Мяжы. А ў цэлым кніга вартая.

ISBN: 978-985-6994-07-7

Год издания: 2011

Язык: Белорусский

Раман-эсэ, апавяданні. А.М. Федарэнка. — Мінск : Літаратура і Мастацтва, 2011. — 264 с. — (Лімаўскі фальварак).

...

Шорт-ліст Прэміі імя Ежы Гедройца (2011), трэцяя прэмія за кнігу «Мяжа».

29 марта 2018 г. 08:53

5 мая 2015 г. 11:58

выдатна! з дапамогай Федарэнкі чытаю па-беларуску:)

Подборки