4,5

Сенсація! Творчість Маестро інтелектуального детективу Олексія Волкова засяяла новою гранню. Свій новий роман автор присвятив колегам по фаху — лікарям. І зробив це настільки весело, феєрично й,…
Серия: Маестро інтелектуального детективу
Издательство: Зелений пес

sireniti

Эксперт по выращиванию банок с огурцами

7 июня 2018 г. 17:10

Мені сподобалось. Ні, не так. Мені дуже сподобалось. Новий для мене автор, але це тільки підтвердило, скільки у нас прекрасних, талановитих, ще не відкритих мною авторів.

Сам роман чимось схожий на медицинський серіал, якими останнім часом заповнене наше телебачення. Але для мене він набагато цікавіший, адже мова йде про будні українських лікарів, що називається- «горячие вести с полей». І хоч ці будні не такі вже й веселі, але ж без гумору в нашому житті ніяк. А тому тут присутній якісний, хоча подекуди й цинічний гумор, а також красива гілка кохання, добрі приятельські відносини і, звичайно ж, медицина. І навіть є детективна лінія, яка спочатку ніби ще й містична, але містики тут нема.

Звичайна, реальна картина нашої буденності. Лукарні без ліків, лікарі без достойної зарплати,…

ISBN: 978-966-2938-61-6

Год издания: 2007

Язык: Украинский

528 с.
2000 пр. экз.

"Лікарня на відлюдді" насамперед писалася як сценарій на замовлення "1+1". До речі, "1+1" і купило цей сценарій, щоправда, фільм досі не вийшов і, мабуть, що швидше за все, вже й не вийде. Потім вже цей сценарій був перероблений на книжку, і вона вийшла у видавництві "Зелений пес".

Тетяна Потапова, 27.03.2008 р., sumno.com

Назвати скромним Олексія Волкова, що в 2007 році започаткував у видавництві «Зелений пес» власну серію з гучною назвою «Маестро інтелектуального детективу», язик не повертається. Цього року лікар і письменник з Тернополя вирішив вшанувати колег і професію взагалі, тож видав детективну історію «Лікарня на відлюдді».

Вже сам перший розділ написано до болю схематично. Продовжуєш читати і впевнюєшся, що тримаєш в руках майже готовий сценарій до телевізійного «мила» (тільки додай води, що називається). Однак, якщо у популярному в часи мого дитинства чеському серіалі «Лікарня на краю міста» чи американській «Швидкій допомозі» був хоч якось продуманий сюжет із правильно підкресленими деталями та потужним психологізмом, то в «Лікарні…» маємо блискавичне миготіння епізодів та подекуди втрату власне детективної лінії серед щоденних реалій українських провінційних лікарів. Однак не динамізмом єдиним живе детектив, а інтелектуальний – то й поготів.

Отож, лауреат літературних конкурсів Волков пропонує аудиторії повість о полку медичнім, яка гарантовано і відчутно розширить читацькі знання про лікарський жаргон та побут хірургів. У забутому Богом містечку Тачанові є лікарня, де вирує життя, а команда хірургічного відділення регулярно шиє печінки, ріже апендикси, губить серветки у животах хворих і навіть дистанційно лікує геморої (і де тільки береться робота у такому малому населеному пункті?). Детективне починається за дивних обставин, коли одному з лікарів знайомий «браток» пропонує «реальні бабки», аби тільки той покинув роботу в місті та дещо для нього розвідав у провінційному шпиталі. Далі – п’ятсот сторінок, присвячені виконанню обіцянки бідолашним хірургом.

Для будь-якого письменника високий рівень продажу його книжок – бальзам на душу. А якщо хтось ще й екранізує – про що ще мріяти? У випадку «Лікарні на відлюдді» сценарій вже готовий, та й попит на серіальне мило ще існує, однак претензія на «інтелектуальність» цього творіння видається самовпевненою. І навряд чи книжка набуде ознак «інтелектуальності», навіть за умови конче необхідної редакції тексту на предмет видалення численних русизмів та заяложених повторів (тільки виразів на зразок «його вираз обличчя свідчив про…», «на її обличчі відбилося…», «його обличчя посів вираз…» у книжці більше ніж забагато). Пересічні українці, а особливо колеги Волкова по цеху, прикипали би до телевізорів щовечора, аби послухати такі собі теревені на кухні хірургічного відділення про нагальні проблеми – ринкові стосунки з пацієнтами, проблеми галузі та країни в цілому, вірність клятві Гіппократа, лікарські помилки та особисте життя кожного у вигляді бонусу. А от любителям інтелектуального чтива краще пошукати деінде.

Коротке посилання: http://sumno.com/9c

Кураторы

sireniti

Эксперт по выращиванию банок с огурцами

7 июня 2018 г. 17:10

Nina_M

21 июня 2015 г. 16:20

Що я люблю з того, що є в цій книзі? 1. Описи буднів лікарів (лікарів-професіоналів, які добре роблять свою справу і філософськи сприймають негаразди, пов’язані з реаліями часу). 2. Динамічний детективний сюжет (просто хоч зараз екранізуй). 3. Гумор (анекдоти й комічні, іронічні, а часом і комедійні ситуації з життя). 4. Багато глибоких думок (на кшталт «Дaвaйте крaще зa те, щоб нaші помилки ніколи не були невипрaвними. Не вaжливо - хто їх випрaвить. Головне, щоб хворому було добре».). 5. Оксамитова рідна мова. Чого в книзі немає? 1. Містики і жахів (а я і не хотіла)!

Для тех, кто читает на русском

Дальше...

Что я люблю из того, что есть в этой книге? 1. Описания будней врачей (докторов-профессионалов, которые хорошо делают свое дело и философски воспринимают проблемы, связанные с реалиями…

Статьи о книге

Маестро інтелектуального детективу: для любителів якісного детективу

Автор — відомий український письменник-детективіст, переможець конкурсів “Золотий бабай” та “Коронація слова”, лікар-хірург за професією, майстер детективного жанру. Книгу автор присвятив колегам по фаху — лікарям. Роман про життя медиків провінційної лікарні з елементами детективу. Написаний легко, весело і з великим відсотком іронії. Для широкого кола читачів (підлітків та дорослих, жінок та чоловіків, лікарів та пацієнтів). Внимание! В раздаче могут принимать участие только жители Украины. Раздача длится всего 10 дней! Эта раздача на форуме