Творчасць народнага пісьменніка Беларусі Андрэя Макаёнка (1920—1982) — адна з самых яркіх старонак у беларускай драматургіі. Актыуная грамадзянская пазіцыя, ваяўнічая непрымірымасць да адмоўных…
Серия: Школьная бібліятэка
Издательство: Мастацкая літаратура

18 мая 2017 г. 00:05

5 — Ды ён жа ідыёт! Ну праўда, праўда , ён жа ідыёт. — А можа, гэта і лепш?..

Па-першае твор чытаецца надта лёгка і адразу з першых старонак прымушае ўсміхацца. Але далей гэтая ўсмешка становіцца гарчэй. Макаёнак раскрывае вялікую колькасць праблем: тут жа і ўзаемаадносіны бацькоў – дзяцей , і палітыка, як намі ўпраўляюць для дасягнення сваіх мэтаў, і існаванне няпаходных людзей , і , вядома, супярэчнасць нашага сучаснага свету. Натуральна, мясцамі прагледжваюцца ідэалагічныя клішэ, жорская крытыка капіталістычнага свету; быў час... Канечне, усё ж тут апісанна датычыцца людзей любой нацыі і колеру скуры. Усіх, хто жыве на Зямле. Часам з мелкіх жыццёвых дробязей і састаіць шчасце – то , для чаго чалавек прыйшоў на святло.

Дарогі і сцежкі драматурга.

Автор: Анатоль Сабалеўскі.

стр. 243

ISBN: 978-985-02-1105-7

Год издания: 2009

Язык: Белорусский

Макаёнак, А. Я. Зацюканы апостал : п’есы : для ст. шк. узросту / Прадм. А. Сабалеўскага. — Мінск : Маст. літ., 2009. — 303 с. — (Школьная бібліятэка).
Фармат 60х90/16.
Тыраж 3000 экз.

Кураторы

18 мая 2017 г. 00:05

5 — Ды ён жа ідыёт! Ну праўда, праўда , ён жа ідыёт. — А можа, гэта і лепш?..

Подборки