Рецензии на книгу «Імператор повені»

ISBN: 966-8522-21-4
Год издания: 2004
Издательство: ЛА "Піраміда"

Роман Володимира Єшкілєва «Імператор повені» є однією із найперших спроб нового естетичного прочитання нашого минулого. Автор пропонує не гуманістичний, вільний від штампів народництва і буржуазного сентименталізму, погляд на історичні події XVII ст. Цей задум не заважає присутності в романі пригод у стилі «фентезі», язичницької метафізики і невблаганної самобутності українського народу.

Оценка josephine_:   5  /  3.8

Я трохи відтягувала момент початку читання, щоб не розчаруватися, можливо, у тому, хто своїми книжками прокладає мені шлях у паралельно-історичні світи; або щоб не закінчилася швидко насолода від факту володіння такою прекрасною (пропахлою кавою - та це особисте) книжкою. Це можна було б назвати іронічно-філософсько-інтелектуально-історичним фентезі (!), та дуже багато слів виходить, що нічого не пояснюють.
Ніяк не описати словами той колорит(національний); ту стилістику, що ніби вязь мертвої мови заставляє ловити сенс, продираючись, наче через глухий ліс, через петлі важких, довгих та хитромудрих слів; ту атмосферу, у яку поринаєш усією свідомістю, а вона - затягує, містична, чуттєва, загадкова, густа, немов добра кава, красива естетично, із якимось потаємним, подвійним змістом, який,… Развернуть