18 августа 2013 г. 02:48

Фантастичний твір про реальне життя. Хтива дівчина , яку не поважають хлоці і відчувають собаки. Вона може показати ,де схована вода та частіше знаходить мерців. Вона - дитина самого дияволу. Єдине місце, де можна було вилікувати скалічену бажанням душу - монастир ,та вона відмовилась від порятнку. І чиста ,красива душею і тілом сестра. Чому все їй? Чому її люблять? Чому ця сестра ,молодша ,виходить заміж, а з неї самої сміються? Єдиний вихід - вбити цю сестру ,згубити рідну кров і таку чужу незрозумілу душу. Чи буде покарання? Чи можна навчитись вилітати в комір?

5 марта 2013 г. 18:50

Книга важка, важка двопланово: як за формою, так і за змістом. Тіло тексту власне є безкінечним потоком свідомості образів і авторського я. Оповідач ніби зливається із героями, що створює ефект цупкої поєднуваності і нерозривності задуму з його втіленням. Фабула твору насичена біблійними, фольклорно-народними містичними сюжетами: тут і легенда про Каїна і Авеля, і автентичність говірки, і уривки народних пісень. Авторка неймовірно бавиться образами, створює феєрично-натуралістичну картину, де переплітається реальний побут з ірреальним світом, де існують пристрасні Перелесники, мерці і примари. Описи насичені металевим присмаком крові, який так вабить головну героїню Ганну-панну, трепетним відчуттям ніжності і пристрасті, полохливим відчуттям небезпеки і нерозуміння. Велике значення мають…

Aries_Domini

14 января 2013 г. 15:47

О, ця невелика книжечка справила на мене неабияке враження! Читалося і перечитувалося давно, але - ніби вчора. Яскраві образи. Проймає до глибини душі, жахає і приваблює водночас. Як призабута легенда, розказана бабцею. Не можу пояснити чому, але "Казка..." нагадує "Лісову пісню" Лесі Українки. Однак не така поетична. Їй-богу, якийсь український горрор! Книга, що, однозначно, варта Вашої уваги.

Sand_Ra

22 августа 2011 г. 17:48

Читала в рамках курса современной укр.лит. и была просто поражена. Атмосферно, сильно... Я закрывая глаза так и видела все эти образы. Одно из открытий года.

2 января 2022 г. 00:51

3.5 Коли потік вченості складно вчасно зупинити

Скажу так, більшість це кине через пару сторінок. Бо пані Оксана настільки любить перезавантажені кілометрові речення, що ти те одне єдине речення на 1-4 сторінки обьемом , перечитуєш по 3-12 раз підряд в різних місцях. З того, що я чула: є жарти на тему відсутності крапок у Забужко; заклилена клавіша з крапкою на клавіатурі.

Там таке речення гіганське ( з абзац/сторінку цілу) кинути, сям через десяток сторінок ...то буде все прекрасно. Або таки всістися і ті гіганські речення розвантажити хочаб поділивши на 3-4 довгих, але менших, раз ду-уже складно від цього відмовитися. І з тих хто щось ще її пробував читати - там таж історія в пошуках однієї крапки на 3-10 сторінок. Так виходить, що панянка настільки пишається своєю майстерністтю сплітати клубки порівнянь на порівнянні в порівняннях…