4,3

У "Лісовій пісні" втілилося народне сприйняття навколишнього світу, давнє міфологічне мислення українців.
Гостро постає проблема відносин людини і природи, які дуже часто не є гармонійними. Людина…
Издательство: Пеликан

natali-zhilina

8 ноября 2021 г. 22:56

О, не журися за тіло! Ясним вогнем засвітилось воно, чистим, палючим, як добре вино, вільними іскрами вгору злетіло. Легкий, пухкий попілець ляже, вернувшися, в рідну землицю, вкупі з водою там зростить вербицю, - стане початком тоді мій кінець. Будуть приходити люди, вбогі й багаті, веселі й сумні, радощі й тугу нестимуть мені, їм промовляти душа моя буде. Эти слова я знаю наизусть, как молитву. Они запали в душу еще когда мы расчленяли бедную Лесю на цитаты, образы и темы творчества. А ведь так нельзя! Мучить, читать через слово, проклиная все на свете. И ненавидеть ее, как и весь курс школьной программы. Это теперь я понимаю, насколько кощунственно поступить так со своей землячкой. С той женщиной, которая так же как и я, с огромной любовью смотрела на стены величественного, древнего,…

Драма-феєрія в 3-х діях.

Год издания: 2004

Язык: Украинский

Драма-феєрія в трьох діях. П'єса уперше була поставлена 22 листопада 1918 року в Київському драматичному театрі.

У чорновому варіанті драма була написана влітку 1911 року в Кутаїсі впродовж 10 — 12 днів. Остаточне доопрацювання та редагування твору тривало до жовтня того ж року.

Численні переробки, закреслення та дописки в чорновому автографі свідчать про складну та наполегливу працю над твором. Автограф не становить єдиного цілого, має кілька текстових нашарувань і відбиває різні етапи роботи — від первісного до остаточного.

Цікавим є первісний начерк дії 1, що іноді скидається на розгорнутий план, де фіксувався зміст окремих сцен і де поетичний текст іде впереміж з прозою, так, як він народжувався у творчій уяві письменниці.

2014 - книга ввійшла до каталогу The White Ravens 2014

Лісова пісня (фільм, 1961)
Лісова пісня (фільм, 1980)

natali-zhilina

8 ноября 2021 г. 22:56

19 мая 2021 г. 00:16

В школе проходили, но в памяти отложилось только то, что один из персонажей - Мавка. Поэтому решила перечитать в этом издании с иллюстрациями. В общем поэмы не люблю читать, заставила себя дочитать. Зато пока читала, просветилась. В книге дополнительно описаны персонажи украинской мифологии, которые встречаются в поэме. Красивая сказка с грустным концом. Состоит из пролога и 3 частей. В первой - весна - зарождается любовь Мавки и Лукаша. Во второй - конец лета - Лукаш хладеет к Мавке. Третья - конец осени - Лукаш жалеет, что отвернулся от Мавки и женился на Килине. Затрагивается тема отношений человека с природой.