Notre Dame d’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій

Оксана Забужко

4,4

Нова книжка провідної української письменниці, підсумковий плід її багаторічних роздумів — це вражаюча інтелектуальна подорож крізь віки, культури й конфесії в пошуках «України, яку ми втратили».…
Издательство: Факт

29 февраля 2016 г. 17:17

Напевно, найбільше що я ціную в книгах це те , що вони мають заставити тебе мислити , розширити свою свідомість і поглянути на речі з іншого боку . Ця книга - саме та книга, яка дала відповідь на клею багато питань, відповіді на які я не могла дати . "Нотр-Дам " потрібно читати ,на мою думку , ще в шкільний час , адже вона розширює свідомість і мислення . Леся Українка відкрилася для мене з іншог боку , і наступне, що я хочу це ще раз перечитати всі її твори . Для людей, яким

Хто ми — Україна чи Малоросія? Європа чи Росія? Чи українська релігійність — це те саме, шо візантійське православ'я? Звідки взялись тамплієри на берегах Дніпра? Яку таємницю берегли «таємні товариства» малоросійських дворян XIX ст.? Звідки в «Лісовій пісні» зашифрована легенда про Грааль? Чи й справді українці — це «селянська нація»? В чому різниця між демократією і хамократією? В чому полягав модерний «український проект» і чи вдалося нам його реалізувати?..

ISBN: 978-966-359-160-5

Год издания: 2007

Язык: Украинский

Книга пані Оксани сама по собі годна свідчити, що та висока українська культура, якій вона присвячена, ще не е, дякувати Богові, тільки нашим спомином

Леонід Ушкалов

"Notre Dame d’Ukraine" Забужко покаже, як зникають культури."ОБОЗРЕВАТЕЛЬ"

Кураторы

29 февраля 2016 г. 17:17

30 мая 2014 г. 13:38

Мої книги Лесі Українки - далеко не в кращому стані: в них повно заміток і загнутих аркушів; більш того - з моменту тісного знайомства з її творчістю десять років тому вона продовжує залишуватись найулюбленішим автором в нашій літературі. Втім, добре, що дослідження Забужко не попалось мені у шкільному віці - бо навіть зараз це далеко не легке читання у громадянському транспорті (але дуже приємне: ґрунтовне, інтелектуальне і дуже поживне для мозку). "Notre Dame" - більше, ніж біографія і дослідження творчості (хоча ці обидва аспекти розкриті прекрасно). Оксана Стефанівна розглядає українську культуру в цілому, загострює увагу на її відмінностях від російської і бере до уваги такі явища культури європейської і світової, як лицарство, культ Грааля, архетипи тощо. Разом з тим письменниця…