4,3

Три элегии, двадцать четыре сонета и один прозаический диалог - столь количественно скромно художественное наследие, оставленное нам лионской поэтессой Луизой Лабе. Но его оказалось достаточно, дабы…
Серия: Литературные памятники
Издательство: Наука

13 августа 2019 г. 22:50

5 Перлина любовної лірики Відродження

Я навіть не очікував, що цей томик французької письменниці доби Відродження буде такий добрий. Це прекрасна поезія, а також прозові дебати про любов між Амуром та Безумством, що вражають своєю ясністю і водночас глибиною ерудиції автора. Поезія проста, але дуже емоційна і здається щирою. Нагадує одночасно і Петрарку, і лірику трубадурів та труверів. Декілька сонетів я вже можу додати у скупий перелік своєї улюбленої поезії.

Що цікаво, останні дослідження французьких літературознавців обстоюють теорію, що збірка є містифікацією і ці тексти насправді писали чоловіки-поети з гуртка ліонських гуманістів, зокрема Моріс Сев, вчитель реальної Луїзи Лабе. Остаточно це ще не доведено, оскільки замало історичних даних і для доведення авторства Луїзи, і для його заперечення.

У будь-якому разі,…

ISBN: 5-02-012711-6