zadnipriana

3 февраля 2014 г. 23:43

Дві останні ночі я провела не вдома, я провела їх в готелі "Оверлук" разом із маленьким хлопчиком і його батьками. Безліч разів я читала та чула, що "Сяйво" - чи не найсильніша річ у Кінга, найстрашніша і т.д. Однак я так не думаю, оскільки інші його романи вражали мене куди більше. Проте і "Сяйво" не залишає мене байдужою. Взагалі, мене мало що у Кінга залишає байдужою і я вже навіть не зможу напевне виділити найулюбленішу книгу - вони всі мені до вподоби!
Що мені подобається й романа Стівена Кінга, так це те, що потойбічне так тісно переплітається в буденне життя героїв, що починаєш справді вірити і в духів, і в привидів, починаєш чути їх голоси, бачити тремтіння тюлі, занавісок...От вміє ж писати так, щоб аж пробирали до глибини душі! Це просто неймовірний талант! Хоча місцями читати було доволі нуднувато, але інтрига тримала до кінця. Я відкладала книгу максимум на 15 хвилин і знову занурювалася у світ безнадійного мороку. Що може бути страшніше за те, ніж опинитися в наповненому різними жахами готелі, відрізаному від світу сніговими заметами? Історія справді вражає.
Ще одна прекрасна риса прочитаних мною кінговських творів. Він не просто розказує історію, лякає читача чи змушує серце битися швидше і тремтіти колінця. В кожній зі своїх книг він порушує якусь проблему. Будь то проблема віри, сімейних стосунків, відчуженості в колективі... В цій книзі наскрізною для мене виявилась тема алкоголізму, залежності людини від алкоголю. Досить цікаво розкривається ця тема, наштовхує на деякі висновки.
Я відклала прочитане "Сяйво" з півгодини тому. Зараз переді мною лежить продовження, "Доктор Сон". Напевне, я не буду спати ще кілька ночей.

P.S. Як я любою канікули, коли можна насолодитись позапрограмними творами теж:)

Так, алкоголізм і, як наслідок, наростаюче безумство ...
Я б теж не назвала "Сяйво" найсильнішою річчю у Кінга, але книга гідна. Дуже цікаво прочитати її ще раз, на цей раз в українському перекладі. Може найближчим часом так і зроблю.