9 января 2014 г. 19:02

Останнім часом не часто трапляються гідні книги українською мовою. Це друга книга автора, яку я прочитала. Першою була "Село не люди", але вона викликала в мене неоднозначні почуття.
Останню книгу автора " На запах м'яса " купила за порадою продавця. І не розчарувалася.

Дівчина Майя намагається втекти від реальності, від себе і своїх проблем. Життєво. Багато хто намагався. І їй майже це вдається.
Молодий хлопець Толік намагається втекти від свого життя. Встигнувши побувати і дуже багатим і бідним, як і Майя ховається на хуторі від реальності.
Трохи інфантильна дівчина і хлопець знаходять один одного. І тут би хепі енд. Але втручається доля.
Далі не розповідатиму, прочитайте самі. Відірватися від книги неможливо. Написана вона живою, місцями майже розмовною мовою. Від цього все відбувається здається ще ближче.
Всі проблеми у героїв книги від того, що люди не вміють і не хочуть розмовляти. Не чують один одного. Важлива своя думка, на чуже плювати.
Чому називається " На запах м'яса " ? Складно однозначно відповісти. Цим м'ясом можна називати і героїню книги після приїзду на хутір. Адже на неї дивилися, як на м'ясо. І Толіка, який двічі виїжджав на заробітки за грошима (теж м'ясо), і його малолітню дружину - молоде тіло чим не м'ясо. До м'яса прагнула Руслана - сусідка Майї по кімнаті. М'ясом можна вважати красиве життя. Кожен знайде своє пояснення.

Історія в чомусь банальна, в чомусь наївна, але головне життєва. Нехай не в усьому, але всі фрагменти - реальні по відношенню до різних людей.
Прочитайте. Ця книга не залишить Вас байдужими. І швидше за все потім захочеться прочитати решту книг.