crazy_squirrel

по прятанию орехов

2 декабря 2011 г. 17:41

Київ на початку ХХ століття був зовсім інакшим, ніж зараз. Більш продуманим, більш творчим, більш духовним і однозначно — більш красивим. У книзі — 2 сюжетні лінії, одна з яких показує часи архітектора Городецького, його думки, плани, мрії, бачення, а інша — сучасна, вдало доповнює попередню. Тут є все: й історія, і містика, і філософія-роздуми, і навіть трохи детективу. Яким чином троє архітекторів незалежно один від одного водночас звели будинки доволі неоднозначного вигляду? Які сили за цим стоять і як з ними боротися? До чого все це привело столицю? Читайте і гуляйте вулицями міста, адже творіння зодчих стоять і понині.

А в мене таке амбівалентне враження лишилося.
З одно боку, звісно, круто, що таке взагалі хтось пише. Та і для підлітків - дуже круот.
Але з іншого... Адже цю книжку довго позиціонували як нон-фікшн, вона навіть взяла відповідну премію одного з журналів. І коли я цитала, і дійшла до того місця, де розказується секрет. як зробити, що у нашій країні все було круто, хотілося чи то сміятися, чи то плакати((

Хоча вона все рівно заслуговує уваги.

Так, вирішення проблем, м"яко кажучи, дивне. Ніби все отак оп! - і налагодиться відразу.
А проте мені однак було цікаво читати. Я зазвичай мало цікавлюся історією, доки мені не трапляється щось отаке)

Та, цікавість вона пробуджує тільки так)
одразу хочеться ще раз дивитися на ці прекрасні будинки)

і обов"язково треба)
я, до речі, знайшла цікавий маршрут, ці будинки теж можна включити)