3,9

Галоўнага героя завуць Ясь, ён падлетак. Ясь трапляе ў чароўную краіну Эферыю, дзе змагаецца за жыццё сваёй невылечна хворай сяброўкі Міркі. Выпадкова Ясь даведваецца, што ў Эферыі калісьці была…
Серия: Каляровы ровар
Издательство: Пазiтыў-цэнтр

5 апреля 2021 г. 07:21

Па факце, кніга аказалася зусім не а тым...не такая якой я сабе ўяўляў.

Думаў што будуць якія небудзь драконы і феі... прыгожыя апісанні прыроды і г.д.
А кніга аказалася аб жыцці..

Але тым не менш чытаць яе было вельмі цікава і прыемна, асабліва яе другую палову. А калі супаставіць сённяшнія падзеі якія адбываюцца вакол нас, то пачынае разумець чаму аўтар...Беларус! Напісаў такую кнігу... Калі агледзецца, то тое аб чым напісана ў кнізе ідзе калі не так хутка як у той чароўнай краіне, то адназначна ў тым самым накірунку. У рэшце рэшт дабро і праўда заўсёды пераможа!

Усім раю!

ISBN: 978-985-6983-53-8

Год издания: 2015

Язык: Белорусский

Сем камянёў : раман / Аляксей Шэін ; [мастак Р. М. Сустаў]. - Мінск : Пазітыў-цэнтр, 2015. - 415 с. : іл. ; 21 см. - (Бібліятэка Саюза беларускіх пісьменнікаў "Кнігарня пісьменніка. Каляровы ровар ; вып. 8).
Тираж 2000 экз.

Номинант: 2016 г.Премия Тётки (Лучшая книга для детей и подростков)

5 апреля 2021 г. 07:21

Па факце, кніга аказалася зусім не а тым...не такая якой я сабе ўяўляў.

Думаў што будуць якія небудзь драконы і феі... прыгожыя апісанні прыроды і г.д.
А кніга аказалася аб жыцці..

Усім раю!

2 февраля 2018 г. 19:04

5 Беларускі "The Lord of the Rings"

"Сем камянёў" - цудоўная беларуская кніга для дзяцей і падлеткаў. Найлепшая ацэнка кнізе - тое, што яе чытаюць, а ў Беларусі, паверце, "Сем камянёў" чытаюць і добра ведаюць. Размаўляў з дырэктаркай адной з найбуйнейшых беларускіх кнігарняў у Менску, дык яна казала: "Сем камянёў" для нас сапраўдная знаходка - разыходзіцца пачкамі". Для беларускамоўнай кнігі гэта фантастычная ацэнка, гісторыяў падобных посьпехаў за апошнія гады - адзінкі. Гісторыя збудаваная паводле найлепшых канонаў жанру, з празрыстымі алюзіямі ( чытаць: беларусам, украінцам, палякам, чэхам, расейцам ды ўвогуле насельнікам нашага рэгіёну), з глыбокім духоўным падтэкстам - і плюс шэдэўральная вокладка. Тое, што трэба новаму пакаленьню. Сучасны беларускі Толкіен. Карацей, сябры: настольная кніга для кожнай беларускай сям'і!

Подборки