3,7

Задуманий як цикл подорожніх нарисів, присвячених місцям бойової слави Нестора Махна, твір став своєрідною сагою про ще одне втрачене — рокенрольне — покоління, на чию долю випали тектонічні розломи…
Издательство: «Клуб Семейного Досуга», «Клуб Сімейного Дозвілля»

5 октября 2022 г. 09:45

Много плакатного битничества, много пустословия, много искренности, много про "святые пустые места"... только содержания мало. И, вроде, понятно, что это не роман, а какое-то хаотическое эссе, но я даже про чувство или эмоцию, которые пытался донести автор, не уверен, не то что про какие-то мысли.
Книжка вполне безобидно-беззубая и идеалистичная, но атмосферу пост-советского вялотекущего перегноя воссоздаёт.

С другой стороны, сперва мне показалось, что Жадан это такой очередной Прилепин, но нет, Жадан всё-таки не пошляк.
А ещё последняя часть книги это отличный плейлист (и главка "про" Джорджа Харрисона это единственное место в книге, где я смеялся, плакал, переживал за героев и вообще испытывал полноразмерный интерес к происходящему).
А ещё мне уже сказали, что это не самая лучшая его…

ISBN: 978-966-14-7841-0

Год издания: 2014

Язык: Украинский

Обкладинка: палітурка
Сторінок: 240
Формат: 135x205 мм
Вага: 230 гр.

Видання доповнене новим розділом — «Луганський щоденник»!

5 октября 2022 г. 09:45

А ещё мне уже сказали, что это не самая лучшая его…

11 февраля 2020 г. 09:19

3 Есеїстика про "анархію"

Третя книга Жадана. Через Депеш Мод я підсів на Жадана. Біг Мак мене осадив. Anarchy in the UKR залишив на тому ж місці. Книга являє собою зібрання есе про подорож. Подорож містами і пам’яттю.

Книга складається з чотирьох частин і доповнена «Луганським щоденником» 2014 року.

Перша частина описує подорож рідними краями. Така собі ностальгія по Батьківщині, по Луганщині, звідки він родом. Романтика подорожей, історичні миті.

Друга частина про дитинство, вісімдесяті. Занурення у «совок». На кожен рік по розповіді. Дивують чіткість переданих спогадів, як наче Жадан занотовував то все у щоденник. Можливо так і було. Можливо гарна пам’ять.

Третя частина вже про дев’яності. Про прощання «слов’янки», прощання з «совєтами», «іллічами» і іже з ними. Підліткові роки, любов до музики, до жінок… І все це…