4,3

Издательство: " Лілея-НВ "

«Розповідь для друга» витримана у формі монологу, адресатом якого, як припускають, є друг Посвятовської, поет Іреней Моравський, з яким вона познайомилися восени 1956 року. Говорила про нього, як про найважливішого у своєму житті чоловіка, що був їй таким же близьким, як і її власне серце. Однак, в повісті все ж важливішим є не адресат, а сама авторка, яка вимальовує власну легенду і візію власного я. Саме такою запам’ятали Посвятовську читачі її творів.

ISBN: 978-966-998-301-7

Год издания: 2012

Язык: Украинский

Польська поетеса Галина Посвятовська (Halina Poświatowska) народилася 9 травня 1935 в Ченстохові. 1955 року видала першу збірку віршів «Поганський гімн». Спершу у творчості наслідувала стиль А. Міцкевича та Ю. Словацького. Дебют Посвятовської був періодом так званого «жовтневого перелому» в польському суспільстві. Хворіла на серце, пережила дві операції. По другій операції у жовтні 1967 року померла у Варшаві. За життя видала ще дві книжки: «Сьогоднішній день» (1965) та «Ода рукам» (1965). 1967 року видала прозову книжку «Розповідь для друга». 1968 року вийшла її книжка «Ще один спогад». Була одружена з художником, кінорежисером Адольфом Посятовським. Також хворим на серце. Лікарі називали той шлюб самогубством. «Окремо маєте шанс, разом – ні», - казали вони.