15 февраля 2021 г. 15:25

В книге на примере нескольких польских подростков рассказывается о трудностях подросткового периода, о проблемах в школе и дома и конечно же о первой любви и разочарования. Для меня эта книга была немного скучной. В ней много сюжетных линий, историй, рассказов каждого героя. Но меня не заинтересовало. Однако в принципе читать можно.

Galarina

4 июня 2018 г. 17:03

Суцільне розчарування. Така розрекламована книга, а наповнення, м'яко кажучи, слабеньке. Три роки із життя варшавських учнів. Система польської освіти відрізняється від нашої традиційної, тому цікаво було читати про всі ті відмінності. Але, на жаль, на цьому увагу не акцентували і детально порівняти не вийшло. Що запам'яталося : по перше те, що значне місце займають заняття з релігії; по друге діти, які мають дислексію або дисграфію приносять довідки і робота з ними проводиться по іншому. Про школу дуже мало, вона стала просто ареною для стосунків у дусі "санта барбари". Протягом трьох років учні з'ясовують хто кому подобається, хто з ким буде гуляти, хто як сказав і як глянув і таке інше в тому ж дусі. Не сподобалося те, що герої майже не розвиваються, пройшло три роки, а вони…

5 августа 2018 г. 17:41

5 Клас пані Чайки

Книга написана для дітей підліткового віку хоча може бути цікавою в любому віці. Книга розрахована для дітей 13-15 років. В ній розповідається про проблеми з батьками, першим коханням, першим поцілунком та багато іншими підлітковими труднощами. Розповідається про 3 роки навчання одного з класу в польській гімназії. Автор зоображує героїв дуже наївними хоча така риса не притамана для сучасної молоді. А також герої не роблять із себе старших ніж вони є насправді. Тому це робить сюжет більш правдоподобнішим та інтереснішим. Адже зовсім не було б цікаво якщо герої поводилися як дорослі . Мені однозначно сподобалася ця книга тому рекомендую всім прочитати!

13 июня 2016 г. 16:50

Польский янг-эдалт - это только звучит экзотично. На деле же деле история о польских школьниках оказалась для меня куда ближе и понятнее, чем уже утомившие меня книги об их американских одногодках. По сути, самое большое "отличие" - это польская система образования, которая много чем отличается от привычной нам. В остальном же - стандартные ситуации из школьной жизни, которые в той или иной мере знакомы каждому - неважно, приходилось ли за ними наблюдать со стороны или быть непосредственным участником. То есть книга, конечно, куда концентрированнее, чем обычная жизнь - здесь на трехсот с чем-то страницах описаны аж три учебных года учеников варшавской гимназии, и поскольку внимание в той или иной мере уделяется всем, повествование часто становится похожим на сборник рассказов о школьной…

17 августа 2013 г. 13:16

Хоча і написана для дітей підліткового віку, книжка буде цікавою для людей будь якого-віку. Особисто мені "Клас пані Чайки" добряче нагадав часи, коли мені було років 13-15 - перше кохання, перші поцілунки, перші "дорослі" переживання та проблеми... Хоча в деяких епізодах авторка зобразила героїв аж надто наївними як на сучасну молодь, але все ж приємно було читати про дійсно щирих дівчат та хлопців, які не стараються здаватися на 10 років старшими та крутішими, ніж є насправді. Цікавий сюжет, легкий текст та чудовий переклад - з цією книжкою я провела декілька захоплюючих вечорів. Маю надію, що все ж на світ з"явиться продовження і ми дізнаємося закінчення історії.

27 мая 2022 г. 12:35

Рекомендую цю книгу читати підліткам, бо ця книга саме про них. Є ще продовження під назвою "Лотерея". Автор в цих двох книжках  пов'язала всі проблеми підлітків.