Princess_book

24 октября 2021 г. 13:11

2.5 Це була дійсність - хижа й жорстока, як зграя голодних вовків. Це була дійсність безвихідна, неминуча, як сама смерть.

Эта новелла идет по школьной программе ,которая мне совсем не нравится. Также она есть в ЗНО ,поэтому я прочитала ее .

Сюжет .История повествует о событиях революции ,чекистах  .На мой взгляд, это скорее рассказ, чем новелла ,потому что ,конец - предсказуемый .

Герои .Это театр одного актера .Главный герой не вызвал никаких эмоций. Второстепенные герои даже не картонки ,а просто декорации .

Язык .Написано легко ,но я не люблю повествование в настоящем времени и от первого лица .

Мне понравилась главная дилема - что выбрать мать или верность родине? Очень интересная тема ,но автор не смог ее как следует раскрыть .

Кому рекомендую прочитать .Украинским одиннадцатикла́ссникам, которые будут сдавать ЗНО.

Кому не рекомендую прочитать .Всем остальным.

28 марта 2020 г. 11:46

3 Рецензия "Я (Романтика)" Микола Хвильвий

Это произведение идёт по школьной программе, которая мне не очень нравится. Мне вообще кажется, что нет человека который любил хоть большую часть школьной программы. И если бы ее не было в ЗНО, я бы никогда не встретилась с этой новеллой. Я не очень люблю истории о военном времени и о чекистах и опять же дело в моем чувстве справедливости о котором в те годы, кажется никто не слышал. Мне совершенно не понравился главный герой. Радует только то, что его за все, что он сделал, хоть немного мучает совесть. Правда под конец я все же надеялась на то, что он одумается, что разум и чувство сострадания возьмёт вверх. Но нет же. Только задуматься, как тогда люди были ослеплены каким-то непонятным долгом перед родиной. Какая цена тогда была жизни человека, если превыше ее стояла идея государства.…

KiraNi

Жрица Лунной богини

18 декабря 2019 г. 17:22

3 Кровь Марии

История повествует о событиях революции и переход в фанатизм. Жестокая и сложная тема, как по мне.

Легко читается слог автора, но тема просто ужасная. Кошмары, что происходят в этой новелле заставляют почувствовать отвращение и неприязнь к людям. Особенно отвратительная концовка. Действия персонажа настолько поразили, что появилась ненависть к нему. Сюжет интересный, да. Методы, что используют люди - просто невыносимо читать об этом. Много смертей, которые делают наши, человеческие, руки. Вся надежда была в главном герое, но неожиданно его решение просто всё перечеркнуло. Идея достаточно хорошая, подана так же на высоте, но сама тема... Не могу о таком читать. Это ужасно.

Новелле поставила 3/5. Не могу читать о исторических фактах и событиях, где происходят убийства за просто так, уж…

Nina_M

19 октября 2019 г. 14:36

Читаю цю новелу втретє, і, здається, тепер, коли мені за 30, я нарешті морально "доросла" до цієї болючої теми. А може, ще через десяток років цей твір іще більш буде мені зрозумілий? Вкотре замислююсь, як її можуть сприйняти сучасні одинадцятикласники... Можливо, я помиляюся, і вони краще розуміють, як то - бути роздвоєним, розірваним між тим, до чого звик, і тим, до чого доводиться пристосовуватися? Це і справді страшний вибір: залишитися вірним солдатом революції, чия рука не затремтить навіть убиваючи найріднішу людину, чи все ж таки згадати, що матір, яка чекає свого "м‘ятежного сина" і завжди готова пробачити його, пожаліти та зрозуміти, - то святе. Після вибору, який робить наш герой, йому вже нікуди йти, у нього немає домівки, і ніхто вже не любить його безумовною любов’ю, якої…

25 августа 2019 г. 23:16

3 perla muerte

Я повертаюсь і дивлюсь туди, і тоді раптом згадую, що шість на моїй совісті. ...Шість на моїй совісті? Ні, це неправда. Шість сотень, шість тисяч, шість мільйонів —тьма на моїй совісті!!!

Читать на украинском я сподобился с одной стороны из-за своих научных интересов, с другой после очередного визита туда, в-третьих, из-за того, как в этом языке может быть показано противоречие модернизма и природы. Природы языка, а не коров, лугов, закатов и секса с пастушками. Письменный украинский тут насквозь пропитан временем написания - в городе, занятом коммунарами под трибунал попадает общество теософов и монашки, агитирующие против красных. Скоро подступят враги, и телефон с отчетами о их продвижения разрывается как шрапнели на полях. Авторское-Я тужится расчертить этические дилеммы, но после…

BonesChapatti

9 апреля 2019 г. 22:51

5 Чекіст чи людина?

Новела "Я (Романтика)" всеохопна, вражаюча, незрівнянна з жодним іншим текстом, особлива. Її треба навчитися читати і розуміти. Новела про "Я" і його стосунки з самим собою. Усі інші герої - мати, Андрюша, доктор Тагабат, дегенерат - це лише віддзеркалення його душі. Мати - добро, яке ще живе в ньому, Андрюша - дитяча наївність, Тагабат - інтелект, дегенерат - те, чим він зрештою став, - ніщо, порожнеча, що прямує в нікуди. Текст закликає нас бути людяними, пам'ятати, що жодна ідея не може бути вище моральних законів. "Я" у новелі Миколи Хвильового ламається тільки тоді, коли знищує залишки людяності в собі. Логічно, що і всі герої одразу зникають. На сцені серед пустки залишається тільки дегенерат. Є речі, з якими не жартують, це яскраво доводить згаданий текст.

4 ноября 2018 г. 11:28

3 Между Правильно и Надо.

Хвылевой пишет хорошо. Даже очень. Порой загибает так, что прям сладко на душе становится. Хочется еще. Больше. История раздвоения личности, болезненного разрыва между совестью и долгом. Между правильно и надо. А кому надо? Зачем? Неужели идеология важнее собственной матери? Родина скажет - да. А люди заклюют. Сам себя съешь же, не сейчас, так позже. В короткой повести ясно выражается протест органам власти. Интересно, услышали ли его.

13 октября 2018 г. 14:16

3 Я не розумію...

Дуже психологічно насичена новела .Я прочитав її за годину,але не зрозумів,що в ній так подобається іншим.Так,тема дуже сумна,але мені так не здалося,я навіть не зміг розчулитися.Ну вбив він свою матір,ну і що?Він просто фанатик з совістю,на мою думку...Можливо я не зміг зрозуміти,бо це не мій жанр чи я просто "нетямущий"...Оцінку я поставив нейтральну,бо я нічого не відчув прочитавши,але іншим сподобалось,можливо через років 5 я зможу перечитавши щось відчути... Мені 17...

14 апреля 2018 г. 15:13

5 М. Хвильовий колись сказав: "Письменник - не американська машинка, а твори його-не полтавські галушки".

Він будує краще майбутнє для своєї України і водночас розстрілює її. Душа ж його не просто роздвоєна. Фанатизм її четвертував. І кожна грань душі Я нагадує шматок кольорової смальти, що тьмяніє на сонці, а можливо, хотів би сяяти... Глуха канонада, постріли, м'ята... Десь там блищать сині озера загірної комуни... На узліссі (ще з правслов' янських часів - утілення місця, де панують духи зла) він вбиває частину своєї душі... М. ХВИЛЬОВИЙ, він ніколи не був чекістом, не розстрілювали рідну матір. Та він чудово знав: український комуніст- це смертельний біполярний розлад, тому й питав: "Невже я зайвий чоловік тому, що безумно люблю Україну?" І якщо його головний герой Україну таки розстріляв, то Хвильовий цього зробити не зміг-пішов зі світу на зло всім... Ця новела не має собі рівних у…