3,7

«Москаль-чарівник» Івана Котляревського – це водевіль на родинно-побутову тематику. Финтик залицяється до Тетяни, але вона чітко дає зрозуміти, що йому немає на що сподіватися, адже вона кохає свого чоловіка. Не зважаючи на легкість жанру, у п’єсі має місце серйозний конфлікт: проблема вірності і моралі. Финтик постає ловеласом, Тетяна – уособлення традиційних чеснот. Цікавим є й образ хитрого москаля, який вдає з себе чарівника.

nimfobelka

15 сентября 2012 г. 11:56

Цю п`єсу я раніше не читала, а даремно. Весела п`єса у дусі народних казок про винахідливих солдатів. Тут і про солдатів, і про народну кмітливість, і про сімейні цінності, повагу до батьків, вірність та чесність у шлюбі. А ще - про тогочасні реалії, старосвітські і нові звичаї, воєнну та канцелярську кар`єри (це, до речі, Іван Петрович з власного досвіду писав: кілька років він працював канцеляристом, а потім подався у військові, бо перспектив більше), відношення "москалів" до "хохлів" і таке інше. Я б із задоволенням подивилась цю виставу.

Форма: пьеса

Оригинальное название: Москаль-чарівник