3,5

За змістом, життєвим матеріалом й за художньою вагою роман Ю. Яновського «Вершники» (1935) — один із кращих творів радянської літератури про героїку Громадянської війни, і як не дивно він має свій…
Серия: Українська література
Издательство: Фоліо

BonesChapatti

23 февраля 2019 г. 13:00

4 Ну не змогла!..

"Вершники" - роман у новелах. З восьми новел дві - "Подвійне коло" та "Шаланда в морі" - викликали в мене захват, раджу прочитати усім. Тверда "п'ятірка"! "Дитинство", яке входить до програми ЗНО-2019, отримує нейтральну оцінку (хоча відверто, ця новела абсолютно не придатна до тестування - сюжет як такий відсутній). Про решту новел краще мовчати. Ще дві якось подолала, а потім думаю: навіщо себе мучити. Тому "Подвійне коло" - так, "Шаланда в морі" - так, "Дитинство" - хай вже буде. На решту новел не варто витрачати часу. Ось таке моє знайомство з "Вершниками" Яновського.

Чотири шаблі, роман

4 Ну не змогла!..

dolli_k

субъективно обо всём

10 августа 2016 г. 13:40

Друга книга про революційні події та про уславлення комунізму за два дні - це прямо занадто. І якщо в першій була хоча б дитяча цікава історія, то це дійсно серйозний твір про Громадянську війну. Мало того, що мені було нудно, так я ще й змушена була постійно гортати довідник, щоб зрозуміти, що тут взагалі відбувається (намагаюсь змусити себе думати, що це мені необхідно, бе екзамен з історії ніхто замість мене не складатиме, але поки що виходить погано).

Я розумію, що цей роман розповідає про важливі для моєї країни події, але нічого не можу зробити з собою. Ну не люблю я історичні твори, а тим паче - твори про війну з описом баталій. Явно не моє.