4,2

Вот прочтите это сами. Вот увидите за одну ночь. Будет больно, противно, сладко и очень хорошо. И вы можете не признаваться, что это о вас...

Ольга Герасимьюк

15 февраля 2024 г. 18:13

Книга йшла досить довго та важко, на відміну від "Галі" та "Марусі"))

Дуже забагато всього намішано. Здається, автор хотіла намішати увесь можливий "бруд" усього світу в однієї книзі, та їй це блискуче вдалося.

Так, звичайно, це життя. Люди зраджують один одного. Досить часто їхня поведінка являє собою повне протиріччя нашим цінностям. Нам доводиться миритися з цим, хочемо ми цього чи ні.

Здавалось, що герої люблять один одного, але у кожного з них любов якась дуже специфічна - замість того, щоб приносити щастя один одному, вони тільки роблять боляче та страждають.

Так, у житті так само. Але чому люди не можуть просто жити ? Чому ми постійно приносимо друг другу біль ? Чи ми усі мазохісти ?

Ліда, як "недолюблена" дитина, навіть будучи сформованою вже особистістю, продовжує намагатися…

ISBN: 978-966-14-0917-9

Год издания: 2010

Заголовок роману відбиває план смислу роману. Безумовно, це гра слів, каламбур:
1. «мати» – дієслово. Для кожного герою роману те ВСЕ – індивідуальне: для кого – гроші, для кого – любов, для кого – нероздільна влада, для кого – просто тепла ковдра й гаряча їжа;
2. «мати» – іменник. І дійсно, «мама – все», бо Іветта Андріївна Вербицька, мама Ліди й Платона, – фігура, яка так чи інакше таки вплинула на долю кожного в романі.

Люко Дашвар про те, що вона хотіла сказати книжкою "Мати все":

У кожної людини в шафі є скелети. І наскільки нам було б легше, наскільки ми були б щасливіші, якби змогли відчинити ту шафу й знищити ці скелети. Та не кожна людина на це наважиться.

Про задум роману «Мати все» Люко Дашвар розповідала:

Ця історія почалася півжиття тому, коли на одеському пляжі я випадково опинилася поряд із дивною компанією: огрядною колоритною одеситкою, її зануреним у власний світ сином років 20 і сільською дівчинкою-підлітком. Та, остання, була між ними чужою, зайвою. Вона й сама це відчувала, сиділа каменем, не сміла очі підвести, і я би вже пірнула у море замість спостерігати за трійцею, та раптом колоритна одеська мама сказала дівчинці слова, що прибили мене до одного місця, змусили завмерти, вразитися і… не забути. Уже ніколи не забути

Уся система образів працює на реалізацію задуму роману: продемонструвати наслідки безумного людського бажання й прагнення «мати все» будь-якою ціною.

Експерт Бі-Бі-Сі, телеведуча й депутат Ольга Герасим'юк представляє книгу Люко Дашвар:

"Мати все" - безперечно, гра слів, яка погано перекладається іншою мовою. Все, що в цій книжці відбувається, взагалі погано перекладається на інший світ. Бо це все може статися лише тут і лише з нами. Я зараз ходжу своїм київським Подолом, де моя домівка, і роззираюся - в якому, цікаво, будинку жили ті жінки, яких оце так помордувало любов'ю? В те, що вони були справжні, я вірю абсолюютно.

Люко Дашвар знає, що любов, якою вона є насправді, страшно й стидно буває показати людям, - вона божественна й бридка, вона така болюча, вона із гордої людини робить розчавленого слимака, а чисте ніщо висаджує на трон, вона підносить на самі небеса, щоби скинути тебе звідти, блаженного, у брудну застояну калюжу й роздивлятися, як тобі любо так умирати, пізнавши ті небеса...

Чи може викликати такі почуття масова література? Ну... я думаю, що така - може. Ось прочитайте це самі. Ось побачите - за одну ніч. Буде боляче, бридко, солодко й дуже добре. І ви можете не зізнаватися, що це - про вас".

15 февраля 2024 г. 18:13

Книга йшла досить довго та важко, на відміну від "Галі" та "Марусі"))

20 сентября 2021 г. 10:43

4 Мати все

Несмотря на диаметрально противоположные отзывы о книгах автора, которые встречались мне на просторах интернета, волей случая мне в руки попала книга "Село не люди". С неё и началось моё знакомство с автором. "Мати все" была второй и уверена, не последней. Считаю, что у автора свой неповторимый, завораживающий, засасывающий в ураган эмоций, которые скрываются за текстом стиль. Эти книги не читаешь, их чувствуешь. Слова...иногда очень жёсткие, иногда отвратительно неприятные, иногда щемяще нежные. Главное, что жизненные, как открытая рана. Знаю, есть много людей, которым "не зашло", но на собственном опыте могу сказать : не попробуешь- не узнаешь!)