3,9

Іван Карпенко-Карий (1845—1907) — видатний український драматург, якого І. Франко назвав «одним із батьків новочасного українського театру». Драматична майстерність Карпенка-Карого дозволяла йому з…
Серия: Українська класика
Издательство: Фоліо

30 октября 2019 г. 22:08

3.5 Спойлер Не ожидала от украинской литературы такого позитивчика

Произведение вполне сносное. Прикольный, не сказать, что необычный, но все же прикольный. Никто (что удивительно) не спился и не умер. Все закончилось хорошо. Правильно расставлены акценты на моральных ценностях. Была приятно удивлена

Хазяїн, пьеса

стр. 263

ISBN: 978-966-03-4027-5

Год издания: 2008

Язык: Украинский

Прем'єра постановки комедії відбулася 10 січня 1901 року в Києві з гучним успіхом. Пузиря виконував сам Іван Карпенко-Карий, економів — Феногена і Ліхтаренка — Саксаганський і Садовський, Золотницького — Кропивницький.
П'єса «Хазяїн» багато разів ставилася на сценах українських театрів. Зокрема, в театрі «Березіль», де роль Пузиря зіграв Амвросій Бучма.
Джерело: Хазяїн

Іван Карпенко-Карий виношував образи сільського мільйонера Терентія Пузиря та його оточення понад 10 років, з часу написання п'єси Сто тисяч . Роботу над твором він завершив весною 1900 на хуторі Надія, названому так на честь першої дружини, Надії Тарковської. Прообразами головного героя п'єси, Терентія Пузиря, були українські підприємці на зразок Терещенків та Харитоненків, становлення яких відбувалося в умовах розвитку капіталізму в тодішній Російській імперії і на території України, зокрема.
Джерело: Хазяїн

Хозяин / Хазяїн — фільм режисера Юрія Некрасова, знятий на студії «Укртелефільм» у 1979 році.

30 октября 2019 г. 22:08

3.5 Спойлер Не ожидала от украинской литературы такого позитивчика

KiraNi

Жрица Лунной богини

24 июня 2019 г. 23:13

2.5 Лишь одна буква

Пьеса о семье Борулей и о том как они добивались справедливости с помощью документов и хотели получить дворянский титул и род. Но несмотря на это всего одна буква рушит всю жизнь, а подслушанный разговор лишил выгодного брака, при этом сохранив настоящую, искреннюю, сильную и чистую любовь. Несмотря на всё это очень трагично и печально, хотя и были веселые моменты.

Очень динамичная и продуманная история, где герои взяты с реального народа на то время, что придает реальность и обоснованность произведению с людьми. Персонажи не вызвали никаких чувств, вот совершенно. Иногда реакция и поведение героев настолько непредсказуемо, так и присущее ихнему характеру. Произведение написано на украинском языке и это останавливало чтение, ибо лично мне очень сложно пробираться через слог и слова того…