Чарлі і шоколадна фабрика

4.649 92 31

Описание

"Чарлі і шоколадна фабрика" — найпопулярніша книга Роальда Дала, одного з літературних батьків Джоан Ролінґ — авторки «Гаррі Поттера»... Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік — на його день народження — дарували єдиний дарунок — маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. Можливо, це найзворушливіша повість нашого часу. «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» стверджує, що «Чарлі й шоколадна фабрика» — одна з тих справжніх і захоплюючих книжок, які необхідно прочитати кожній дитині.

Лучшая рецензия

9 июня 2014 г., 13:53

В книгах Дала є однин шалений мінус - я читаю їх за дві години. І розумію, що ще...хоча б ще на кілька годин.
Його книги жорстокі. І правдиві. Ніхто цього не чекає від дитячих книг - правди в очі. Тому, батьки, егегей, читайте Дала і старайтесь, що Ваше чадо не стало прототипом схожих історій. Він не встидається казати "це ви винні", він не встидається казати "мерзенна дитина", бо в таких недоліки, як пиха, жадібність і злість дуже властиві діткам - і їх вік тому зовсім не виправдання.

Що казати про шоколадну фабрику? Мрія мого життя? У Львові я готови залипнути на картині великих міксерів з шоколадом за склом, а на фабриці мене б заціпило надовго. Шматочок мрії великої дитини, який своєю любов*ю до справи втілив фантастичні і надталановиті задумки в життя. Від шоколадного фонтану мене зкидує дотепер. Я читала і відчувала цей запах. Я читала і чула Віллі Вонку - відчувала його запал, як його пре від любові до солодощів.

Вонка з точки зору маркетингу - справжній геній. Ідеальний керівник корпорації з тонким чуттям не лише трендів, а й людей. Новатор. Можливо, деколи здається, що він жорстокий-не жаліє бідних діток..хоча, певно, в таких діток забагато жалю було - хтось їм має вказувати на правду?

За це, певно, я так його люблю, і Вонку і Роальда - за купу втілених фантазій і реальність підібраних образів. За трамплін для уяви і чіткий виховний момент.

Дальше...

НЕ ТРЕБА дітям дозволяти
до телевізора сідати.
Цю штуку хай би взагалі
не знали дітлахи малі.
По всіх світах, з самого рана
вони сидять біля екрана
і не відходять до півночі,
аж їм на лобі лізуть очі.
(Ми якось у одній з кімнаток
знайшли таких очей десяток. )
Сидять незмигно і статично,
неначе в трансі гіпнотичнім,
сидять, неначе наркомани,
і всотують теледурмани.
Вони стають, звичайно, милі -
такі чемненьки, неспесиві,
не б'ються і не бешкетують,
вас не чіпають, не дратують,
так все снодійно і похвально...
І це, по-вашому, нормально?
Чи знають татусі та мами,
що робить телик з дітлахами?
У ГОЛОВІ СТАЄ В НИХ ПУСТО!
ГНИЄ УЯВА, МОВ КАПУСТА!
УСІ ЗНИКАЮТЬ ПОЧУТТЯ
Й ТАКЕ ТУПЕ СТАЄ ДИТЯ,
ЩО НЕ СПРИЙМАЄ ЧАРІВНІ
КАЗКИ, ФАНТАЗІЇ Й ПІСНІ!
А МОЗОК, ЯК ШВЕЙЦАРСЬКИЙ СИР,
У МОЗКУ ТІМ - МІЛЬЙОНИ ДІР...
ПОРОЖНІ ОЧІ, ЗГАСЛИЙ ЗІР!

"Гаразд, - ви скажете, - ми згодні
екран розбити хоч сьогодні,
та як ми будем розважати
своїх дітей? Чим забавляти?.."
У відповідь спитаєм вас:
"А що робили діти в час,
коли потвор цих не було?
Що втіху й радість їм несло?"
Забули вже? Вам нагадати?
Ми ладні по складах сказати:
ВО-НИ... ЧИ-ТА-ЛИ... КНИ-ЖЕЧ-КИ!
Байки ЧИТАЛИ, казочки,
Історії ЧИТАЛИ різні,
ЧИТАЛИ зранку і допізна!
В дитячій скрізь книжки сояли,
і на підлозі теж лежали!
І на столі, і біля ліжка
дітей чекала гарна книжка!
Казки чарівні, фантастичні,
дракони в них, кити незвичні,
пірати, острови скарбів,
принцеси з чарівних країв,
розбійники і кораблі,
слони, цигани, королі.
І людожери на вогні
готують щось у казані.
(Як пахне! Що це - з кмином юшка?
Та ні, це хлопчик-нечемнушка!)
Аж перехоплювало дух
від тих книжок... Ось Вінні-Пух
он Білосніжка йде по лісу...
Ось Гулівер веде Алісу
у Дивосвіт, і прямо тут
до них підходить лілпут.
Ген Королева виглядає
чи знайде Герда свого Кая...
Таке, готуючись до сну,
читали діти в давнину!..

Тому вас хочемо благати -
той ящик - викиньте із хати!
Вночі! Дитя щоб і не знало,
що телевізора не стало!
Як бути вам з пустим кутком?
Зробіть полицю, і рядком
заставте ви її книжками!
Хай діти тупають ногами,
хай вередують певний час,
за ноги хай кусають вас -
не бійтеся, за тиждень-два
прочиститься їм голова,
і диво станеться - овва!
Не знаючи, що їм робити,
потягнуться до книжки діти.
Ще тиждень-два - і відірвати
від книг не зможе й рідна мати!
Читання знову стане в моді
і буде їм збагнути годі,
чим вабило оте залізо,
що називали телевізор!
І будуть дуже вдячні діти,
що ви таке змогли зробити.

Ещё 4 цитаты
5 ноября 2010 г., 13:37

Это вкусно, мило, сладко, воздушно, с доброй долей иронии от Вилли Вонки. Взболтать, но не смешивать. Жаль, в реальной жизни нет такого мастера в кондитерском деле, он бы нашел себе множество поклонников-дегустаторов :D
От одноименного фильма немного отличается, и даже не знаю, что лучше. Оба хороши. А уж Джонни Депп в роли Вонки - мимими!
Отдельное спасибо переводчикам. Не плевалась ни разу, очень качественно, с душой переведено, в том числе и песни умпа-лумпов.
Единственный недостаток книги в том, что после нее уж очень хочется вкусностей:)

Книги издательства Ивана Малковича А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА.
Славятся качеством и индивидуальным, очень творческим подходом к каждой книге.
Все книги выходят на украинском языке, и многие -- на русском и английском.

Хочу створити добірку про цікаві книги для дітей та підлітків українською мовою. Сама маю двох маленьких школярів і знаю, як важко знайти зараз щось саме на цій мові. Буду вдячна за допомогу всім )
Додавати книги прошу ті, які ви або ваша дитина дійсно читали і вони дійсно варті уваги, або ж такі, що вам хтось радив ;)
По можливості також коментуйте те, що рекомендуєте, і ще сильно буду рада, якщо будете коментувати і те, що вже є у добірці (все це можна робити безпосередньо біля кожної книги)
Фух...Написала багато, надіюсь не "повідлякую" нікого)))

Здесь книги со вкусными и аппетитными названиями .
Первые и вторые блюда, а также десерты и напитки.
Угощайтесь;)
Приятного!....

Книги, где (главными) действующими героями являются дети/подростки

Ещё 1 подборка

8 октября 2012 г., 22:20

ще одна з тих книжок, які я називаю "смачними". бідолашний Чарлі все життя жив у скруті, про солодощі та іграшки міг тільки мріяти і раптом сталося диво : він потрапляє у найсправжнісінький шоколадний світ. тут і гори з мармеладу, і шоколадні ріки, і дерева з марципанів. але все це заслужити може тільки людина з величезним і добрим серцем. саме такою людинкою виявився Чарлі.
дуже мила і зворушлива історія. після неї розумієш : мрії здійснюються. а красиві мрії здійснюються удвічі швидше.

15 января 2011 г., 11:07

В детстве дядя любил радовать меня вкусными книгами. "Чарли" одна из них. История о мальчугане, которому удалось осуществить мечту, наверное, каждого ребенка, была перечитана много раз, сначала на русском, а с появлением варианта А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ и на украинском языке.
Во время прочтения, не раз возникала мысль - а Дал таки злой юморист, но это не портит впечатление от книги, а только придает детской истории взрослый смысл.
Момент находки билета до сих пор остается любимым

21 июля 2015 г., 10:31

"Чарлі і шоколадна фабрика" - це надзвичайно цікава книга, у якій автор досить різко висміює не просто вади характеру, а дитячі звички, що до них призводять. Це і прожерлевість та жадібність, розбещеність батьками та інші.
Ця книга здійснила добру частину моїх дитячих мрій... Всі шоколадні ріки, водоспади, солодкі трави, квіти і дерева... Це просто країна, в якій залюбки б оселилася кожна дитина нашої планети. Ці солодкі описи просто неможливо читати - ти просто їси їх очима... А чого вартий телевізійно-шоколадний цех... Я б хотіла подивитися таку рекламу.
Ще важливу роль грають ці кумедні ілюстрації))) картинка aurorad

4 ноября 2012 г., 17:09

Прочла эту повесть-сказку, после того как узнала, что ее ввели для изучения в школьную программу по всемирной литературе.
Главный герой – Чарли, живет в очень бедной семье. Четверо дедушек-бабушек, мама, папа и Чарли почти голодают, проживают в старом доме, совсем не имеют денег. Но! умеют сберечь семейное тепло, общение, любовь друг к другу.
Для Чарли самое главное наслаждение – кушать шоколад, но приходиться ему это делать всего лишь раз в году: в свой собственный день рождения. Судьба дарит ему возможность побывать на самой большой в мире фабрике по производству шоколада и конфет. Во время экскурсии по фабрике Чарли показывает свои лучшие черты: послушание, терпимость, щедрость, милосердие, любознательность. Автор приводит нас к тому, что за все свои добрые поступки, за хороший характер мы обязательно получим вознаграждение. А вот за несносность могут спустить и в мусоропроводе!
Как оказалось, именно поведение Чарли круто повернула жизнь Чарли и его семьи: он стал наследником шоколадной империи мистера Вонки!!!
Повесть добрая, смешная, поучительная. А еще, там так вкусно описаны все шоколадки и конфетки, леденцы и жвачки, что тут же хочется бежать в магазин и накупить себе столько сладостей, чтоб хватило на всю оставшуюся жизнь ;)

Осталось
154 дня до конца года

Я прочитаю книг.

Цитата

Бачите,.. одразу, як доня сказала, що просто мусить мати Золотий квиток, я пішов у місто й почав купувати всі шоколадні батончики "Вонка" - всі, які бачив. Купував їх, мабуть, тисячами. Сотнями тисяч! Тоді вантажив у фургони й відправляв на власну фабрику. Мій, розумієте, бізнем - це горішки, і в мене працює майже сотня жінок, які лущать горішки, щоб їх потім смажити і підсолювати. Цілими днями ці жінки сидять і лущать горішки. Тож я їм сказав: "Дівчата, тепер, замість лущити горішки, здирайте обгортки з цих дурних батончиків!" Вони так і робили. Зранку до вечора кожнісінька моя робітниця зривала з батончиків обгортки.
Та минуло три дні - і все дарма. Це було жахіття! Моя Веручечка з кожним днем сумнішала і сумнішала і, коли я вертався додому, кричала на мене: "Де мій Золотий квиток! Я хочу Золотий квиток!" Вона годинами лежала на підлозі, звицяла ногами й страшенно лементувала. Я не міг дивитися, як страждає моя дівчинка, тому поклявся не припиняти пошуків, доки не здобуду те, що вона бажала. І раптом... на четвертий день увечері одна моя робітниця закричала: "Я знайшла! Золотий квиток!" А я звелів: "Дай сюди, швидко!" Вона віддала, а я побіг додому й віддав його моїй любій Веруці, і ось вона знову усміхнена, а вся наша родина знову щаслива.

Ещё 4 цитаты