Чарлі і шоколадна фабрика

4.654 126 читателей 39 хотят прочитать
ISBN: 978-966-7047-47-4
Год издания: 2005
Издательство: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

"Чарлі і шоколадна фабрика" — найпопулярніша книга Роальда Дала, одного з літературних батьків Джоан Ролінґ — авторки «Гаррі Поттера»... Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік — на його день народження — дарували єдиний дарунок — маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому читать дальше...

Книжный клуб Полтавы "Каbookи" - подборка для выбора книг на встречи
Только для участников, приходящих на встречи книжного клуба Полтавы ! Предлагаем книги объёмом не более 400 страниц , заранее убедившись,…
Hangeku
Перекладна література українською
Мета добірки - зібрати перекладну літературу українською мовою.
Особисто я, коли є така можливість, віддаю перевагу україномовному перекладу, але така…
scherbinatanya7
Дитяча книгарня
Хочу створити добірку про цікаві книги для дітей та підлітків українською мовою. Сама маю двох маленьких школярів, тому ця тема дуже актуальна особисто для…
daim

9 июня 2014 г., 13:53

В книгах Дала є однин шалений мінус - я читаю їх за дві години. І розумію, що ще...хоча б ще на кілька годин.
Його книги жорстокі. І правдиві. Ніхто цього не чекає від дитячих книг - правди в очі. Тому, батьки, егегей, читайте Дала і старайтесь, що Ваше чадо не стало прототипом схожих історій. Він не встидається казати "це ви винні", він не встидається казати "мерзенна дитина", бо в таких недоліки, як пиха, жадібність і злість дуже властиві діткам - і їх вік тому зовсім не виправдання.

Що казати про шоколадну фабрику? Мрія мого життя? У Львові я готови залипнути на картині великих міксерів з шоколадом за склом, а на фабриці мене б заціпило надовго. Шматочок мрії великої дитини, який своєю любов*ю до справи втілив фантастичні і надталановиті задумки в життя. Від шоколадного фонтану мене зкидує дотепер. Я читала і відчувала цей запах. Я читала і чула Віллі Вонку - відчувала його запал, як його пре від любові до солодощів.

Вонка з точки зору маркетингу - справжній геній. Ідеальний керівник корпорації з тонким чуттям не лише трендів, а й людей. Новатор. Можливо, деколи здається, що він жорстокий-не жаліє бідних діток..хоча, певно, в таких діток забагато жалю було - хтось їм має вказувати на правду?

За це, певно, я так його люблю, і Вонку і Роальда - за купу втілених фантазій і реальність підібраних образів. За трамплін для уяви і чіткий виховний момент.

Дальше...

21 июля 2015 г., 10:31

"Чарлі і шоколадна фабрика" - це надзвичайно цікава книга, у якій автор досить різко висміює не просто вади характеру, а дитячі звички, що до них призводять. Це і прожерлевість та жадібність, розбещеність батьками та інші.
Ця книга здійснила добру частину моїх дитячих мрій... Всі шоколадні ріки, водоспади, солодкі трави, квіти і дерева... Це просто країна, в якій залюбки б оселилася кожна дитина нашої планети. Ці солодкі описи просто неможливо читати - ти просто їси їх очима... А чого вартий телевізійно-шоколадний цех... Я б хотіла подивитися таку рекламу.
Ще важливу роль грають ці кумедні ілюстрації))) картинка aurorad

6 августа 2015 г., 18:02

У цій книжці п'ятеро дітей:
АВГУСТУС ГЛУП - жадібний хлопець;
ВЕРУКА СОЛТ - дівчина, розбещена батьками;
ВІОЛЕТА БОРЕГАРД - дівчина, котра цілий день жує жуйку;
МАЙК ТІВІ - хлопець, який тільки те й робить, що дивиться телевізор
і
ЧАРЛІ БАКЕТ - головний герой
картинка i_am_dashka
Чудова повчальна книжка. Незважаючи на те, що вона дитяча, в ній розкриваються дуже актуальні проблеми сьогодення, тому дорослим, а головне батькам, буде дуже корисно ознайомитися з цим твором.
Дуже цікава задумка з пісеньками в кінці розділів, які приховують в собі мораль оповіді. Ну і також це дуже весела й позитивна книжка, яка піднімає настрій.

8 октября 2012 г., 22:20

ще одна з тих книжок, які я називаю "смачними". бідолашний Чарлі все життя жив у скруті, про солодощі та іграшки міг тільки мріяти і раптом сталося диво : він потрапляє у найсправжнісінький шоколадний світ. тут і гори з мармеладу, і шоколадні ріки, і дерева з марципанів. але все це заслужити може тільки людина з величезним і добрим серцем. саме такою людинкою виявився Чарлі.
дуже мила і зворушлива історія. після неї розумієш : мрії здійснюються. а красиві мрії здійснюються удвічі швидше.

4 ноября 2012 г., 17:09

Прочла эту повесть-сказку, после того как узнала, что ее ввели для изучения в школьную программу по всемирной литературе.
Главный герой – Чарли, живет в очень бедной семье. Четверо дедушек-бабушек, мама, папа и Чарли почти голодают, проживают в старом доме, совсем не имеют денег. Но! умеют сберечь семейное тепло, общение, любовь друг к другу.
Для Чарли самое главное наслаждение – кушать шоколад, но приходиться ему это делать всего лишь раз в году: в свой собственный день рождения. Судьба дарит ему возможность побывать на самой большой в мире фабрике по производству шоколада и конфет. Во время экскурсии по фабрике Чарли показывает свои лучшие черты: послушание, терпимость, щедрость, милосердие, любознательность. Автор приводит нас к тому, что за все свои добрые поступки, за хороший характер мы обязательно получим вознаграждение. А вот за несносность могут спустить и в мусоропроводе!
Как оказалось, именно поведение Чарли круто повернула жизнь Чарли и его семьи: он стал наследником шоколадной империи мистера Вонки!!!
Повесть добрая, смешная, поучительная. А еще, там так вкусно описаны все шоколадки и конфетки, леденцы и жвачки, что тут же хочется бежать в магазин и накупить себе столько сладостей, чтоб хватило на всю оставшуюся жизнь ;)

5 ноября 2010 г., 13:37

Это вкусно, мило, сладко, воздушно, с доброй долей иронии от Вилли Вонки. Взболтать, но не смешивать. Жаль, в реальной жизни нет такого мастера в кондитерском деле, он бы нашел себе множество поклонников-дегустаторов :D
От одноименного фильма немного отличается, и даже не знаю, что лучше. Оба хороши. А уж Джонни Депп в роли Вонки - мимими!
Отдельное спасибо переводчикам. Не плевалась ни разу, очень качественно, с душой переведено, в том числе и песни умпа-лумпов.
Единственный недостаток книги в том, что после нее уж очень хочется вкусностей:)

15 января 2011 г., 11:07

В детстве дядя любил радовать меня вкусными книгами. "Чарли" одна из них. История о мальчугане, которому удалось осуществить мечту, наверное, каждого ребенка, была перечитана много раз, сначала на русском, а с появлением варианта А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ и на украинском языке.
Во время прочтения, не раз возникала мысль - а Дал таки злой юморист, но это не портит впечатление от книги, а только придает детской истории взрослый смысл.
Момент находки билета до сих пор остается любимым

Осталось
321 день до конца года