Казка про калинову сопілку

Год издания: 2000
Издательство: Факт

HTML-код кнопки (для сайта/блога)
BB-код кнопки (для форума)

Теги

Описание

Інтерпретація легенди про Каїна і Авеля.
Вона вродилася з місяцем на лобі. Так їй потім розказувала мати, як запам'ятала собі з першої хвилі, з першого крику викинутої над собою аж під сволок чиїмись моцними руками дитини, на яку дивилася знизу вгору, нездужаючи скліпувати сліз, - на трохи зависокому як для дівчинки, опукло-буцатенькому лобику виразно темнів збоку невеличкий багряний серпик, наче місяць-недобір. Тільки мати вперто казала - молодик, доки сама в це не повірила: відомо ж бо, що молодик - то на долю, а недобір - тим він і недобір, що наводить на лихі сни...

Казки для дорослих

Эти книги тоже могут вас заинтересовать

5 марта 2013 г., 18:50

Книга важка, важка двопланово: як за формою, так і за змістом. Тіло тексту власне є безкінечним потоком свідомості образів і авторського я. Оповідач ніби зливається із героями, що створює ефект цупкої поєднуваності і нерозривності задуму з його втіленням. Фабула твору насичена біблійними, фольклорно-народними містичними сюжетами: тут і легенда про Каїна і Авеля, і автентичність говірки, і уривки народних пісень.
Авторка неймовірно бавиться образами, створює феєрично-натуралістичну картину, де переплітається реальний побут з ірреальним світом, де існують пристрасні Перелесники, мерці і примари.
Описи насичені металевим присмаком крові, який так вабить головну героїню Ганну-панну, трепетним відчуттям ніжності і пристрасті, полохливим відчуттям небезпеки і нерозуміння.
Велике значення мають психологічні моменти. Таке враження, що Забужко жорстоко натягнула струни психіки своїх героїв і тепер, торкаючись пальцями, створює з цього всього лірично-тужливу мелодію трагедії незрозумілого людського буття, де добро переходить у зло, а те повільно відроджується добром...

14 января 2013 г., 15:47

О, ця невелика книжечка справила на мене неабияке враження! Читалося і перечитувалося давно, але - ніби вчора. Яскраві образи. Проймає до глибини душі, жахає і приваблює водночас. Як призабута легенда, розказана бабцею. Не можу пояснити чому, але "Казка..." нагадує "Лісову пісню" Лесі Українки. Однак не така поетична. Їй-богу, якийсь український горрор!
Книга, що, однозначно, варта Вашої уваги.

22 августа 2011 г., 17:48

Читала в рамках курса современной укр.лит. и была просто поражена. Атмосферно, сильно... Я закрывая глаза так и видела все эти образы. Одно из открытий года.

18 августа 2013 г., 02:48

Фантастичний твір про реальне життя. Хтива дівчина , яку не поважають хлоці і відчувають собаки. Вона може показати ,де схована вода та частіше знаходить мерців. Вона - дитина самого дияволу. Єдине місце, де можна було вилікувати скалічену бажанням душу - монастир ,та вона відмовилась від порятнку. І чиста ,красива душею і тілом сестра. Чому все їй? Чому її люблять? Чому ця сестра ,молодша ,виходить заміж, а з неї самої сміються? Єдиний вихід - вбити цю сестру ,згубити рідну кров і таку чужу незрозумілу душу. Чи буде покарання? Чи можна навчитись вилітати в комір?

Осталось
281 день до конца года